Beyin soketini takamıyorum aciill!!

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar gecen gün chip almıştım beyni söktüm çipi taktım şimdi beyni yerine tekrar takmaya çalışıyorum fakat tesisiattan gelen fiişlerin oluşturdugu soketi takamıyorum ... bunun bi inceliği var mıdır =? çıkarırken zorlanmıştım ama hiç aklıma gelmedi bi soketin sökülüşüne bakmak.. acil yardım lütfen __??

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Altında kızaklı tırnak var onı dışarı çek.
Bastrarak takamazsın. O kkızagı geri ileri iterek kendi oturacak.

*╬╬™ ™╬╬----------**╬╬™ ™╬╬++

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soketi bişekilde tam yerine oturttum fakat araba çalışmıyor.?? eski chipi takıp deniycem şimdi .. eğer çalışmazzsa sorun ne olabilir ??

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yanıyor şuan ? çalıştı fakat gaz vermessem direk kapanıyor . arıza kodunu haberleşme konnektoru denen şeyden öğrendim. sanki 233 gibi . o da yakıt ppompası 2. devre kesiklik var anlamına geliyormuş.. tabi bunun yanında çok fazla arıza verdi. saydım bi kere de 66 kere mi ne yandı. yine saydım 0 kere yandı bu şekilde devam ediyordu yani..akü kutup başlarını da söktüm taktım bişe değişmedi.. ACİL YARDIM BEKLİYORUM

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Önce akü kutupbaşını sök bekle biraz, düzelmezse,
Soketi zorladıysan sök. eline bi fener al ecu pinlerini kontrol et. zorlarken egmiş olmayasın.

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pinlerde sorun olacagını sanmıyorum .. başka bi arıza peydahlandı sanki ortaya . çünkü çalışıyor gaz vermessem stopa düşüyor ve marşı çok uzun sürede alıyor ..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pompaya mı zarar verdi acep

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
pardon opellerde rolanti motoru var. map sensör kullanılmıyordu sanırım rolanti motoruda bu şekil arıza yapabilir yada söküp takarken emişteki hava hortumlarını yaralamış olabilirsiniz. hava basıncı değiştikçe relanti ayarıda değişiyor(yükselip alçalma) büyük ihtimal.

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum vectra a larda kullanılan bi sistem var tec1 olmadan arıza kodu oğrenme. ona göre yaptım 233 kodu çıktı doğru mu yanlış mı bilemem gerçi baya bi kod çıktı da.233 kodu yakıt pompa 2. devre kesik anlamına geliyormus baktım.ne demek bilmiyorum tabi anlamını ne devresi var nerede pompanın sensoru arka koltugun altında oralardan mı yapacaz ? en son deneedim hiç çalışmadı araç. marş ı yiyorum boşu boşuna ..

yarın debimetrenin fişini çekip deniycem. hava hortumlarını hiç ellemedim zaten. rolati motorunu nasıl kontrol ederşm bilmiyorum ?