BEYAZ IŞIK ve GÖRÜŞ KÖTÜLEŞMESİ

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabama(astra H cdti) beyaz ışık veren xenon gibi ampul taktırmak istiyorum fakat arkadasımda da var yagmur yagarken görüş çok kötü oluyor dedi bu dorumudur yoksa onun ampullerdemı bısıy var?beyaz ışıgın bu klasık sarı ısıklara gore avantajları ve dezavantajları nedır soyleyebılırmısınız?şimdiden tesskkur ederım.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyaz ışık die aldığımız ampullerin camları maviye boyalı ve zamanla soluyor bu boyalar.görüşe bir tek bomboş yolda faydası oluyor beyazlatıyor yolu fakat karşıdan bir araç geldiğinde veya yağmur yağdığında hiçbirşey göstermiyor. tavsiye etmem.

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilader bende beyaz ısık yaptırdım arkdsın dedıgı gıbı mavimsi bir görüntü verior. (benım cok cok hosuma gıttı gercekten ayrı bır havası oluor) ama sunuda sölemeliyim geceleyin gözlerin yoruluor.. yagmurda pek sorun olmasada arasıra sıkıntı cekıorsun

vipastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar uğraşsanızda hangi ampülü taksanızda(orjinal hariç)gece ve birde yağmur yağıyorsa görüşünüz kısıtlanır.

ya takıcaksanız zenon kit takın yada orjinalleri.

aguldemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lambadan kaynaklanan sorunlar

piyasada bu tür ampuller çok var fiyatlarıda oldukça makul. benim tavsiyem ya xenon kiti alman yada bosh'un sitesine girip aracına uygun ampulu bulup bosh servisine sipariş vermen. bosh alırsan problem yaşamazsın. birde beyaz ışık yağmurda ve siste görüşü zayıflatır. bosh'un ampullerinde bu durum biraz daha asimile edilmiş. yağmurda fazla etkilemez. çünkü adamlar direk ampul geliştirmişler dışını maviye boyayıpta satmıyorlar. zaten xenonlar çıkmadan önce daha doğrusu butip ampuller çıkmadan önce ampuller için mavi şapkalar satılıyordu. (ampule takıyordun beyaz işık alıyordun) şimdiki ampuller o mantıkta zaten.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bosh sana biraz pahalıya mal olur ama biraz beyaz iyide aydınlatma diyosan osram night breaker derim şuan b-piyasadaki en iyi halejen ampul

h7 çifti internette 35-38 e satılıyo

ankara iskitlerde tekel hırdavattan 30 liraya aldım diger halojenlere göre çok güzel aydınlatıyor

diamon vision kadar beyaz değil ama aydınlatması çok yüksek

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarada nerde satılıyor bu farlar_? (ayrıca aksesuar satan sağlam bi adres verirmisin_?)

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Çooookk uzun düşündüm...

arkadaşlar arabama(astra H cdti) beyaz ışık veren xenon gibi ampul taktırmak istiyorum fakat arkadasımda da var yagmur yagarken görüş çok kötü oluyor dedi bu dorumudur yoksa onun ampullerdemı bısıy var?beyaz ışıgın bu klasık sarı ısıklara gore avantajları ve dezavantajları nedır soyleyebılırmısınız?şimdiden tesskkur ederım.

Çok zor oldu karar vermem ama Xenon 8000 k bağladım kısa farlarıma şimdi H1 uzunlarada bağlıyorum tavsiye ederim daha önceki kullanıcı yorumlarında baktığımda hep alaca karanlıkta ve yağışlı havalarda görüşün sarı farlara göre kötü olduğu idi, kabul edilebilir bir gerçek ama zaten farın gerektiği zamanda görüş kötü felan değil... tek kusuru karşıdan gelenin canını yakması bu sebeple Angel eye mercekli far kullanmak gerekiyor, onuda aldığında süper oluyor tavsiye ederim....

Dilersen resim gönderebilirim...

Son düzenleme:

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mtech taktım farlar ve sislere görüntü muhteşem gece görüş oldukça iyi hatta sarılara oranla daha detaylı aydınlatıyor ve mesafesi uzun göz almıyor sislerle muhteşem oldu tavsiye ederim