Beyaz duman atiyor..

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Tşk. ederiz. İnş. ucuz yoldan kurtarırsınız.

byloading

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarin ins arabam cıkıyor ins.. ve ilerde bu sorunla karsilasacak arkdslarin duasini alayim bilgilendireyim ben hic duzgun birsey bulamamistim bu dumanla ilgili..

guvendigim bi ustann bana söylediklerini iletiyorum arkdslar sizlere..
Beyaz duman (Mavi duman ) yağ yakmasıymış..
motordaki sübaplardı galiba.. kayıt diyor rektefeci kayıt bozulmus diyor.. yani sübap mı sekmanlarin yaninda bi yer gösterdi aşınmadan dolayi bosluk buyuyormus.. fabrikadan %5 olarak cıkıyormus eskisehirde opel servisininde isin yapan rektefeci biyere gonderddik motordaki o boslugu %2 ye tek o indirebiliyormus bu bosluk cok olunca yag aliyormus iceri motor ve yag yakıyor hatta egsoz kartizörüne mi ne yag dolmuş son gün ıslık caliyordu calisirken araba buyuzdenmis..

sekman , subap, degisti sanirim yarin tam alicam bilgiyi..
bu arada 10000km kalmisti trigel kayışı setini de degistiriyorum artik
onunla beraber simdlik 1750TL gibi gözüküyor rakam pazarliksiz.. ins eskisinden guzel olur arabam kazasiz belasiz binerim.. herkese iyi gunler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konu eski olmasına karşın yeni konu açmaya gerek olmadığını düşündüm Şimdi konu içinde olan durum benim de başım da. Bir türlü çözüm bulamadım. Yağ eksilmiyor, su eksilmiyor, tekleme yok, çekişinde sıkıntı yok. Hararet normal ama duman atmaya devam ediyor. İşin de içinden çıkamadım gitti.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir,Normalde bu havalarda duman atması contadan kaynaklı olur,Ama su eksiltmiyor diyorsun. O zaman sorun ya yakıt hava karışımı(bu hava filitresi kaynaklı olabileceği gibi yakıt karışımı sorun olabilir hatta lambda sensoru dahil),veya ateşleme zamanlaması kaynaklı,hava filitresi kirli,enjetör damlatması yakıt basıncı dahil olabilir bunlara bakmak gerek

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir,Normalde bu havalarda duman atması contadan kaynaklı olur,Ama su eksiltmiyor diyorsun. O zaman sorun ya yakıt hava karışımı(bu hava filitresi kaynaklı olabileceği gibi yakıt karışımı sorun olabilir hatta lambda sensoru dahil),veya ateşleme zamanlaması kaynaklı,hava filitresi kirli,enjetör damlatması yakıt basıncı dahil olabilir bunlara bakmak gerek

Abi araçta LPG var. Subap lastiklerinden filan olur mu acep? Eğer sekmenlerden olsa idi bu tatilde 700 km yol yaptım kitlerdi sanırım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir LPG olsun olmasın, yağ yakmıyor su eksiltmiyor diyorsun bende motordan demedim :) yani yakıt hava karışımı çiğ yakıt(tam yanmama) diyorum buda lambda sensorundan tut enjektör damlatması hatta yakıt basıncı dedim.yani sorun bunlardan kaynaklı motordan değil

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:07 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:06 ----------

iyi bir egsoz emisyon ölçümün nasıl idi bu duman atarken?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:07 ----------

çünkü kış olsa normal derim kondesn suyu yani gene motor değil ama bu senin dediğine göre sorun yakıt hava karışımında problem var

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:09 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:08 ----------

bu arada subaplardan dolayı olduğunu sanmmıyorum,çünkü o zaman yağ eksiltir mutlaka

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi tatile çıkmadan eksoz muayenesi yaptırdım hatasız normal değerler de araç muayeneden geçti. Anlamadım gitti ya. Sanırım kapak açtıracağım bu gidiş ile. İşin garip kısmı araçta kat da yok.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi tatile çıkmadan eksoz muayenesi yaptırdım hatasız normal değerler de araç muayeneden geçti. Anlamadım gitti ya. Sanırım kapak açtıracağım bu gidiş ile. İşin garip kısmı araçta kat da yok.

abi sat artık şu arabayı sen bence bir linea al abi gayet güzel Opel + sorun bu böyle malesef sana multijet lazım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi sat artık şu arabayı sen bence bir linea al abi gayet güzel Opel + sorun bu böyle malesef sana multijet lazım

Satmak dursun ötesine geçeceğim de işte satamıyorum. Yasal olarak bu mümkün değil. Zaten opelden nefret ettim. Daha almam. Salı Hakan beylerin oraya bırakacağım. Bakalım derdi ne?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Evet arkadaşlar bu sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm subap lastiklerinin ölmesinden başka bir şey değil. Aracı komple kapak yaptırdım ve lastiklerini değiştirdim ve sorun kalmadı.