beyaz ampül kullananlara müjde.......

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence de xenon yerini tutmaz ama xenona göre çok daha uygun. Benim merak ettiğim bu yüksek ışık değerli farlar trafikte yasak değil mi? Veya bunun bir sınırlaması var mı? Bildiğim kadarıyla ışık öndeki arabanın bagaj kapağını geçmemesi gerekiyormuş. Tabii yanlış olması çok büyk bir ihtimal. Bilgisi olan varms ve benimle paylaşırsa sevinirim.

Ahmet Altınçubuk
55 V'lar zaten orjinal değer. Piyasada 100'lükler var, bence onlar ve orjinal olmayan xeonlar yasaklanmalı. Bunlar karşıdan gelen araçların sürücülerini çok rahatsız ediyor. Taşıt muayenesinde bunlar ve ayarsız farlar da kontrol edilmeli.

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar pek tavsiye edilmiyor aslında mavi beyaz ışık veren tip ampuller kuzenim kullandı yağmurlu havada görüş berbat diyor tam beyaz ışık verenleri tercih edin diğer bir seçenek olarak tam beyaz yanan philips crystal vision tercih edebilirsiniz

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada bir sorum var makyajlı kasa vectra c lerin uzun farları h1 mi ? bi resimde ekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• DSCI0001.JPG
    DSCI0001.JPG
    60.3 KB · Görüntüleme: 52

hkndmrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de xenon yerini tutmaz ama xenona göre çok daha uygun. Benim merak ettiğim bu yüksek ışık değerli farlar trafikte yasak değil mi? Veya bunun bir sınırlaması var mı? Bildiğim kadarıyla ışık öndeki arabanın bagaj kapağını geçmemesi gerekiyormuş. Tabii yanlış olması çok büyk bir ihtimal. Bilgisi olan varms ve benimle paylaşırsa sevinirim.

Ahmet Altınçubuk
doğrudur ama kim ceza kesecek,daha sürücü tarafındaki farı kaldırıp,karşıdan gelen aracın gözünü kör eden sürücülerden kurtulamadık.:(

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bagajını geçme meselesi far ayarıyla düzeltilir. ayrıca öndeki arabanın bagajını geçip geçmemesi aradaki mesafeye de bağlı. oyle birşey olamaz. trafik polisi de bana senin farın fazla parlak diye ceza kesemez.

bende kısalarda 8000k xenon var. sislere philips diamond vision taktım. beyaz ampul. hatta xenondan daha beyaz çünkü 5000k. xenonlarım biraz mavimsi. philips güzel bence.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 1 hafta önce aldım 5000k osram sanırım bahsettiğiniz ampuller. gece kuru yolda mükemmel öyle harika görünüyor! ama siyah asfalt ve yağmurda performans sıfır!. haberiniz olsun!

hasansenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 3-4 ay kadar philips dimonda vision kullandm aynı xenon gibi yanıyor elimde de var suan istteyene verebilirim.. Eğer buda 5000k ise osram iyi bir marka kullanılabilir..

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genel anlamda duyduklarım phılıps dıamond vısıon kullananlar memnun bende sordugumda ciftine 100 ytl demislerdi.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genel anlamda duyduklarım phılıps dıamond vısıon kullananlar memnun bende sordugumda ciftine 100 ytl demislerdi.

bi 70-80 daha koy xenon kit al derim! :alkis:

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar...
benim aracımda da philips olduğunu bildiğim, başka bir özellliğini bilmediğim beyaz ampüller var ve hiç memlun değilim. bugün konuştuğum arkadaşım (kendisinin yedek parça dükkanı var) OSRAM ana bayisinin şu anda gümrükte olan; yeni bir ürününden bahsetti..ismi yanlış hatırlamıyorsam HIPER die başlıyor. 5000k zenon güücünde ve efekt olarak zenona benziyecekmiş bu ampül röle ye filan da gerek yokmuş ayrıca arıza lambası da yakmıyormuş...söylediğine göre ülkemize yeni giriyormuş. en önemlisi çin malı değilmiş, almanya dan ithalmiş..bakalım merakla bekliyorum.çifti için 50 ytl civarı dedi. 55w 12v teknik ayarları....

Bence burda bir yanlış anlaşılma var. 5000K xenon gücünde derken aydınlatma şiddetini kastetmemiştir bence arkadaşın. Çünkü xenonlar ortalama 3000 lm aydınlatma gücünde. Halojenler ise en 1200 lm. 5000K daki K herkesinde bildiği gibi renk aralığı ile ilgili. Bu açıdan 55w lık bir halojen ampülün Xenon kadar aydınlatabileceğine inanmıyorum. Osram Nightbreaker kullandım, halojenler içinde çok iyiydi, ama xenon kadar değildi kesinlikle...Ayrıca bu kalitede bir ürün kesinlikle çifti 50 YTL olmazdı. Bence bildiğimiz beyaz görünümlü ampül...