benzinli astram subap yaktı :(

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Acaba segmanlar aynı hizayamı geldi. yağ segmanı ile kompresör segman kertiklerinin aynı hizaya gelmesi sonucu üst tarafa yağ kaçağı olabilir. Çok nadir de olsa bazı motorlarda bu şekilede olabiliyor.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

makif60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: benzinli astram subap yaktı :(

arkadaşlar yedek parça listesi çıkarıldı.subaplar çok fazla zarar görmemiş olsada yenileriyle değişecek.marka olarak supsan takılacak diğer parçalar ise orjinal. buarada pistonlar çatlamış ve 4üde değişmesi gerekiyomuş.böyle birseyin bu kmde olmasına hala anlam vermiş değliliz.benim dikkatimi çeken arabada yağ kalmadığı halde yağ lambasının yanmamış olması.müşürde veya pompada arıza olduğunu nasıl anlarız.yağ pompası arızalı ise ve ben genelde düşük devirde bazende kısa mesafe düşük hızlarda boşta da kullandığım olur bu da etkenlerden biri olabilir mi.nese uzatmadan parça listesini yazayım
1 tk. piston segman
1 tk. subap
1 tk subap lastiği
alt takım conta
üst takım conta
svı conta
zincir gergisi
yağ pompası contası
havalandırma borusu(turboya giden)
toplam masraf işcilik dahil 4600tl.bunun 700tlsi rektefiyeci alacak.tam bakamadım ama pistonun tanesi 280tlydi sanırım.yağ ve filtreler benim vardı.rektefiyeci biraz pahalı ama servislerle çalışan GMY firmasinın bayisi http://www.yarbacmotor.com/Default.aspx
arkadaşlar ustalar umut veriyor inşallah arabam hayırlısı ile yapılır ve bi daha arızalanmaz

makif60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

buarda yıl sonu nedeniyle yedek parçacı sayım yaptıklarından pazartesi parçaları gönderebilecek

muglasemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Artık şansızlık mı eski sahibinden kaynaklı mı başınıza gelmiş bu sorun.Umarım bir daha cebiniz yanmaz böyle. Geçmiş olsun

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

makif60 link' Alıntı:
arkadaşlar yedek parça listesi çıkarıldı.subaplar çok fazla zarar görmemiş olsada yenileriyle değişecek.marka olarak supsan takılacak diğer parçalar ise orjinal. buarada pistonlar çatlamış ve 4üde değişmesi gerekiyomuş.böyle birseyin bu kmde olmasına hala anlam vermiş değliliz.benim dikkatimi çeken arabada yağ kalmadığı halde yağ lambasının yanmamış olması.müşürde veya pompada arıza olduğunu nasıl anlarız.yağ pompası arızalı ise ve ben genelde düşük devirde bazende kısa mesafe düşük hızlarda boşta da kullandığım olur bu da etkenlerden biri olabilir mi.nese uzatmadan parça listesini yazayım
1 tk. piston segman
1 tk. subap
1 tk subap lastiği
alt takım conta
üst takım conta
svı conta
zincir gergisi
yağ pompası contası
havalandırma borusu(turboya giden)
toplam masraf işcilik dahil 4600tl.bunun 700tlsi rektefiyeci alacak.tam bakamadım ama pistonun tanesi 280tlydi sanırım.yağ ve filtreler benim vardı.rektefiyeci biraz pahalı ama servislerle çalışan GMY firmasinın bayisi http://www.yarbacmotor.com/Default.aspx
arkadaşlar ustalar umut veriyor inşallah arabam hayırlısı ile yapılır ve bi daha arızalanmaz

geçmiş olsun..
iyi bir rakam bir daha karşılaşmazsınız inşallah..

makif60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bundan sonrası hayırlısı artık.rektefeciye sorduğumda daha önce 1.6t insginia bu şekilde geldiğini söyledi.opeller mi sıkıntılı diye sordum o da vw 1.4tsi lerin daha çok geldiğini söyledi.küçük motordan yüksek beygir ve düşük  tüketim alma adına motorların dayanıklılığı feda edilmekte üzerine birde kalitesiz yakıta denk geldiğinizde sorun çıkmakta diye söyledi.
arabamı mutlaka iyi bir şekilde yapılmasını istiyorum.fiyat sizce nasıl arkadaşlar

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

siz aracı absürd bir şekilde zorlamadıysanız ve bakımlarını zamanında ve tam olarak yaptırdıysanız bu olayın olması imkansıza yakın gibi. Sadece opel için değil, tüm araçlar için geçerli bu. bence önceki sahibinden kalan bir sorun bu. geçmiş olsun. umarım eski düzenini alır aracınız.

makif60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bana da öyle geliyor.arabamı aldıktan sonra sanki egzosundan diğer arabalara göre daha fazla duman atıyor gibiydi ama ben bunu havalar soğuk olmasına bağladım çünki öyle abartılı değildi son olayda ise duman olayı baya arttı zaten ancak ondan sonra motordan süphelendik.ustalar eskisinden daha iyi olacak deyip duruyor. bukadar masraftan sonra sorun yaşamaya artık pek tahammülüm kalmadı.yapılanca dikkat etmem gereken bişey varmı

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam çok büyük geçmiş olsun. Daha önce rover 1.6 coupe aracımda buna benzer bir çok sorun yaşamış, binlerce tl para dökmüş ve tekrar randıman alamamıştım. Naçizane tavsiyem yaptırıp satmanız yönünde.

peki yeni , yani satın alın kişi napacak :)  sizede geçmiş olsun hocam.. inşallah bir daha sorun yaşamazsınız..