benzinde gaz yememe ve arıza ışığı

Mehmetcof

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar. geçen hafta araçta klimayı açınca gaz kokusu geldiğinden sanayiye gittim altına motora vs baktı hiçbiryerde kaçak yok dedi filtrede olabilir dedi usta değiştirdik içine kokulu bir toz attı şu an almıyorum kokuyu.

o gün sanayiden dönerken gaz tamamen bitti yolda, ötmeye başlayınca direkt benzine aldım. yolda hafif rampa vardı orda 3 bin devre yakınlaşınca egsoz emisyon ışığı yandı. arabanın birden çekişi düştü. gaza basıyorum kamyon gibi harıl harıl çalışıyor ve hissedilir derecede titreme var.

bu sorunu daha önce gazdada yaşadım sebebini bulamadılar herşey normal dediler. po dan benzin gaza geçince düzelmişt. en son başka yerde aldım acaba ondan mıdır bilmiyorum. tekrar po dan gaz aldım gaza geçtim çalışma vuruntu vs düzeliyor gazda sorunsuz ama o ışık hala yanıyor. benzine alınca yine titremeye başlıyor çekişi düşüyor :s

bir süre benzinde kullanayım hem benzin azalsın eski yerden alayım dedim ama kullanmak zorlaştı trafikte.
ilk iki viteste ışık sabit 3. vitese geçince 2500 deviri geçince ışık yanıp sönüyor gazdan ayağımı çekince ışık sabit yanıyor.

bu sorunu daha 5 ay öncede yaşadım sanayide herkes birbirine pasladı çözüm bulamadılar. bir süre sonra düzeldi. neden böyle belirli aralıklarla aynı sorunu yaşıyorum çözümü nedir bunun :(
Kardeşim arızayı buldunmu beni kuruttu fabrikası bile benim değiştirdim kadar parça uretmemistir