Benzin pompası bozuldu sanırım, tamir edilirmi?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1 hafta önce takribi çeyrek depo benzinim varken aracı hafif rampaya parkettim. benzin deponun gerisine yığıldığı için pompa benzii çekememiş. itip düzlüğe getirdik yine marş almadı. sonra bir abimiz bu konuda tecrübesini konuşturdu ve koltuğun altındaki kapağı açıp pompaya biraz tıklattı. bende o sırada marşa bastım çalıştı.

Benzin az olduğu için diye düşünmüşken 2 gün önce yarım depo benzinde düzlükte ve dün yine yarım depo benzinle yine düzlükte aynı sorun oldu. vurduruncada çalışmıyo popmaya tıklayınca çalışıyo namıssız:D

sizce pompanın miyadı dolmuşmu? tamiri-temizliği varmı? yoksa illaki al yenisini tak araya sıkışan TL leri :D çıkarmakmı gerekli dersiniz?

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu bende yaşadım tıklatınca çalışmaya başlamıştı benzin pompasınının miladı dolmuştur artık seni yarı yolda bırakır ben benzin pompasınının tamirini duymadım değiştirmek gerek sana tavsiyem kesinlikle orjinal olarak değiştir sonra sıkıntı yaşarsın ayrıca bi konu daha var kesinlikle ve kesinlikle arabanın benzinini çeyrek deponun altında olmasın çünkü depoda az benzin olduğu için benzin pompasını her defasında yakarsın haberin olsun

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompa tamir olmuyo malesef:( Değişir...

Eğer tıklatınca çalışıyorsa temazsızlık olabilir. Yada pompanın pervanesi sıkışıyordur...

Orjinali 200 civarı olması lazım... Bosch...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok pahalı yaw. üzerindeki pompa orjinal bosh. hiç çeyrek deponun altında indirmem benzini ama olmuş işte:(

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada bosh marka 100 ve 210 tl civarında fiyatı var. her ikisinede orjinal diyolar anlamadınki nası 2 kat fark var!!!!

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl bir ses? koltuğu kaldırıp dinleyim. Ancak kışın bazen aracın kontağını çevirdiğimde arkadan sanırım pompanın çalışma sesini duyuyordum. son zamanlarda o ses ya gelmiyor fazla yada ben dikkat etmiyorum.

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl bir ses? koltuğu kaldırıp dinleyim. Ancak kışın bazen aracın kontağını çevirdiğimde arkadan sanırım pompanın çalışma sesini duyuyordum. son zamanlarda o ses ya gelmiyor fazla yada ben dikkat etmiyorum.
Salim abi çalıştıktan sonra büyük ihtimal o sekonder hava valfide olabilir hatta seside vıınnn diye bi sestir ;) pompanın sesi hiç dikkatimi çekmedi ama şölede yapılabilir kontağı açarsınız o sırada pompa devreye girer zaten ;) o zaman sesine dikkat edilebilir :)

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Salim abi çalıştıktan sonra büyük ihtimal o sekonder hava valfide olabilir hatta seside vıınnn diye bi sestir ;) pompanın sesi hiç dikkatimi çekmedi ama şölede yapılabilir kontağı açarsınız o sırada pompa devreye girer zaten ;) o zaman sesine dikkat edilebilir :)
Ses falan yok abicim. Geçen yine çalışmadı artık pratiğe döktüm işi:D şoför mahalindeyken sağ elimle arka koltuğun oturağını kaldırdım pompanın kapağını çıkardım. sakız kutusuyla üzerine vururken sol elimle kontağı çevirdim çalıştı:D
çalışırken sesi çıkmıyo.

yaw değişeyim diyorum 210 tl istdiler parçaya yuh yani.

alperen51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracında aynı olmuştu opel astra pompanın fiyatını sordum 250 dediler bende şahininkini taktırdım 35 lira 2 senedir tıkır tıkır işliyo tavsiye ederim