Benzin ibresi kırmızı alana ........

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada lpg yok onun ıcın benzın bulundurmak zorundayım gecen ay ıkı kere depoyu fulleyerek ne kadar yol yapacak dıye denemelerde bulundum bulundugum ıcınde bu soruna rastladım benımde aklıma pompa gelıyor ama neden depo doluyken yapmıyor

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha arabayı alırken bana ilk söyledikleri şeydi bu; "sakın çeyrek deponun altına düşme diye"...neden dedim; Opellerde o seviye altında pompa çok çabuk bozuluyor dediler; tabi dinledik mi hayır; geçenlerde pompa tümden gitti; Orjinali 180 - Yan sanayisi 60 tabi bir de + işçilik; artık bende diyorum ki:

Kesinlikle benzini çeyrek depoya düşürmeyin...

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de aynı görüşteyim. zaten bindiğin bir arabaya 20 tl lik yakıt koymanın anlamı yok. çeyrek depo olunca hep doldururum.

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arıza benzin doposunda pompa ve şamandıradanın bulunduğu iç alana benzin geçiş yarıklarının toz toprakla tıkanmasından olur benzin pompasını çıkarttırın deponun içindeki pompa alanın alt kısımlarını ekmek bıçağı ile yarıkları temizleyin ve genişletin sorun çözülecektir.
ama yinede aracınızın iyiliği için çeyrek deponun altına inmeyin

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Burada bir konu var. benzin pompasının bozulma konusunda yanılmıyorsam 16V motorlarda söz konusu aynı zamanda pompa bozulmaması içinde araç LPG ise bir devre bağlanıyor ve bu devre sayesinde araç LPG de çalışırken benzin pompasının çalışması durduruluyor.O zaman pompa bozulmaz. Bunun yanı sıra 8V motorlarda ise araç LPG geçtiğinde pompa bildiğim kadarı ile çalışmaz. Direk elektriği kesilmekte.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin deposunun dibi kirlendiyse cesıtlı partekullerden pompayı tıkıyabılır, vaktınde basımıza gelmıstı depo hep aynı yere gelınce araba yıgılıyordu, servisde benzın deposu vs temizlendi..

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
grnt3843.jpg

bugun arka koltugu kaldırarak altındakı kapagı actım sekılde gozuken mavı ve sıyah kaploları cıkartarak altındakı pompaya erısmek ıstedım bıraz zordu gerı vazgectım depodakı benzının neredeyse hepsı uctu toplamak cok zordu ama sorunum ortadan kalktı suan yapmıyor borularda tıkanıklık olusmus olmalıkı ben acınca duzeldı