benzin göstergesi

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorum şu olacak.Depoyu aynı yerden pompa atıncaya kadar doldurttum.Kullanımlardan sonra benzin göstergesi motor soğukken 40 lt var gösteriyor,ısınınca 45-50 lt arası bir değere ulaşıyor.Kullandıkça artıyor benzinim :) şaka bir yana sabah deneyip fulledim.gerçekten de 14 lt eksiğim varmış.Sizce bunu neden yapabilirki?Daha önce hiç dikkatimi çekmedi bu durum.Şamandırada problem olsa sanırım hiç doğruyu göstermez diye düşünüyorum.Benzin pompası arızalı olabilirmi?Ayrıca benzin pompası arızasını nasıl anlarız bilg. bağlatmadan?teşekkürler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Benzin pompasının olay ile hiç ilgisi yok, arıza yaptı mı motora benzin ulaşmaz. Arka koltuğu kaldırırsın, üstüne tornavida vs. ile tıklarsın çalışır, böyle idare edebilirsin. Depo havalandırması olabilir sorununuzun nedeni.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim yakıt göstergesi de kafasına göre ya gösterir ya boş gösterir yada depo fullken göstermiyo şamadıra arızası dediler servisten ellerinde depo şamandırası yokmuş değiştiremedim bende

berk_ay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorum şu olacak.Depoyu aynı yerden pompa atıncaya kadar doldurttum.Kullanımlardan sonra benzin göstergesi motor soğukken 40 lt var gösteriyor,ısınınca 45-50 lt arası bir değere ulaşıyor.Kullandıkça artıyor benzinim :) şaka bir yana sabah deneyip fulledim.gerçekten de 14 lt eksiğim varmış.Sizce bunu neden yapabilirki?Daha önce hiç dikkatimi çekmedi bu durum.Şamandırada problem olsa sanırım hiç doğruyu göstermez diye düşünüyorum.Benzin pompası arızalı olabilirmi?Ayrıca benzin pompası arızasını nasıl anlarız bilg. bağlatmadan?teşekkürler.

Benim araç da yokuşlarda ve inişlerde sizinkisi gibi yapıyo :) şaka bir yana tabi benimkisi normal :) acaba buz mu tutuyo benzin :confused: ya da arabayı park yeriniz düz değil mi ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Depoyu bir fullesem ibrenin nerede durduğunu göreceğim ama nerdeeee? :D. Bu durumun tersi önceki aracımda vardı. Yazın depoyu doldurduğumda sürati artırınca ibre ağır ağır boş çizgisine doğru yol alırdı, ustalarımız havalandırma hortumu tıkalı olabilri dediler ama değiştirmeye gerek kalmadan aracı satmıştım.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Depoyu bir fullesem ibrenin nerede durduğunu göreceğim ama nerdeeee? :D. Bu durumun tersi önceki aracımda vardı. Yazın depoyu doldurduğumda sürati artırınca ibre ağır ağır boş çizgisine doğru yol alırdı, ustalarımız havalandırma hortumu tıkalı olabilri dediler ama değiştirmeye gerek kalmadan aracı satmıştım.
depo bu gidişle pas tutacak artık :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Benim araç da yokuşlarda ve inişlerde sizinkisi gibi yapıyo :) şaka bir yana tabi benimkisi normal :) acaba buz mu tutuyo benzin :confused: ya da arabayı park yeriniz düz değil mi ?

Benzin -70 derece de donar arkadaşlar aman. Depo da su olursa orası ayrı ama benzin pompası yeterince ısıtmaktadır depoyu. Sorun ilk mesajda dediğim gibi depo havalandırmaya bakılarak başlanmalıdır.

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arada bir şımartıyorum arabayı abi :)

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin pompasının olay ile hiç ilgisi yok, arıza yaptı mı motora benzin ulaşmaz. Arka koltuğu kaldırırsın, üstüne tornavida vs. ile tıklarsın çalışır, böyle idare edebilirsin. Depo havalandırması olabilir sorununuzun nedeni.
ilginiz için çok teşekkürler dediğinizin aynısını yaptım şimdilik sorun yok.bir fırsat bulunca da servise gidip baktırayım.uzun yola çıkacağım için kafamda tereddütler vardı tekrar teşekkürler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gönül rahatlığı ile uzun yola çıkabilirsin, bir şey olmaz. Ben o şekilde ne uzun yollar yapmıştım.