Benzin gösterge sorunu Corsa B 2000

bezgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

2000 corsab 1.4 GLS 16V sahibiyim. Aracımın yakıt göstergesiyle sıkıntım var. Yolculuk sırasında gösterge sürekli değişik değerler gösteriyor. En son aracıma 70TL benzin almıştım. 100 Km dahi yapmadan kırmızıya yaklaştı. Sorun şamandıradan olabilirmi? Nasıl anlarım.

birde aracı kullandığımda göstergeye dikkat ediyorum. ertesi gün çalıştırdığımda daha al seviyeyi gösteriyor. Araç çalışmazken depodaki benzin azalırmı? Depo kapağımı sıkıca kapatırım, pompacılar bir kaç kez tam kapatmadan bıraktığı için takıntılıyımdır.

Bazende aracı ilk marşa bastığımda almıyor. bırakıp hemen sonra basarsam çalışıyor. Eğer aracı kısa süre içinde motoru durdurup çalıştırırsam ilk seferde çalışıyor.

eğer benzin kaçağı varsa motor bölümünemi yoksa depo kısmınamı bakmalıyım.

tşk.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
70tl 12-13 litre benzin eder buda şehir içi bu aylarda 100km yolda 10 litre yaksa geriye 2-3litreyi katran o kadar hassas net göstermez...artı geri kalan ise yol sarsıntılarından depo çalkalanmasından biraz yüksek gösterir durdurup sonradan dinlenmiş depoda normal seviyesini gösterir bunlar normal...yakıtınızı tam doldurur iseniz o zaman yakıt oranını daha iyi ölçersiniz. 2-3 litre yi öyle tam göstermez...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede aynı sorun vardı kardeşim arabamı sıfır aldım yakar dediler normaldir dediler 1000 km'ye geldim yine baktım ocağımıza incir ağacı dikiyor sonunda BRC marka simit tüp takdırdım toplamda bana 1900 liraya filan patladı (tüm masraflar dahil) , tüp takılırken çekilen resimlere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsin oraya yorum olarak ekledim , LPG taktırılırken işçilik çok önemli

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1698587#post1698587

bezgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet biraz yakıyor ancak aracı çok kullanmıyorum. 1 yılda 5000 km yol yaptım. LPG sistem masrafına girmeye gerek yok diye düşündüm. Ama bu 12 litre daha 100 km olmadan bitince delipmi var nedir dedim. Birde şamandıra delikse içine benzin girer şamandırayı aşağı bastırır dediler. sizce bu mümkünmü?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet biraz yakıyor ancak aracı çok kullanmıyorum. 1 yılda 5000 km yol yaptım. LPG sistem masrafına girmeye gerek yok diye düşündüm. Ama bu 12 litre daha 100 km olmadan bitince delipmi var nedir dedim. Birde şamandıra delikse içine benzin girer şamandırayı aşağı bastırır dediler. sizce bu mümkünmü?

Dostum şamandırayı bilmem ama yakıt borusunda veya yakıt sisteminde bir sorun olsa arabanın içine çok fena benzin kokusu gelir , bunu fark etmemende olanaksız olur zaten , koku yoksa kaçakta yoktur kanımca . 307'de koku geliyordu zaten sonra aracı hemen sağa çekip usta çağırdım benzin kablosunun ucu aşınmıştı usta onu değiştirdi yoksa allah korusun bir kıvılcım arabanın çatır çutur yanmasına neden olurdu