Benzin deposunda kaçak!

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
1996 model vectra B 2000cc aracımın benzin deposunun tam eksozun geçtiği kısmında bir çatlak vardı bir yıl önce kaynak yapılmıştı ama yamanın kenarından tekrar sızıntı yapmaya başladı. Damlama yok sızıntı şeklinde.

Bayramda sorun çıkarınca radyatörlerde kullandıkları "yeşil hamurumsu" birşeyle bu defa bir yama yaptılar acilen ama benim içim rahat değil. Bugün biraz benzin aldım hamur iyi tutmuş gibi ama!

Yeni benzin deposu almanın öncesinde bu konuda ne yapabilirim? Yetkili servis 800 YTL civarı fiyat dedi.
Ayrıca çıkma benzin deposu fiyatları konusunda bilgisi olanlar fiyatları yazarlarsa memnun olurum.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ufak bi delikse contalı akıllı cıvata salabılırsın sıkıntı olmaz. o karma ılaçta çok ıyıbirseydir. çatlak bloklara bile uygalnıyor. ama kafaya gıcık verır

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sökülüp eski lehim temzilenip çatlak üstüne bakır sac kesip tekrar lehim yapmak bir daha sorun olmaz

dreamer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer bir sorun var arka koltuk altındaki depo kapağı bir şekilde açık bırakılmış birazda zorlanmış gibi (serviste unutuldu ya da kundakçı benzin aldı :) ) benzini fulledim ve yarısı arabanın altından aktı , o kapağın değişmesi mi gerekir yoksa onarılabilir mi sizce?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer bir sorun var arka koltuk altındaki depo kapağı bir şekilde açık bırakılmış birazda zorlanmış gibi (serviste unutuldu ya da kundakçı benzin aldı :) ) benzini fulledim ve yarısı arabanın altından aktı , o kapağın değişmesi mi gerekir yoksa onarılabilir mi sizce?
o kapagı yan diş tuturuyorlar vede dogal olarak kacırıyor. bırde sac kapaklı olan var eger ondansa altının o rıngı değişecek

dreamer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler astrammm ,peki bu işlem için yetkili servise gitmeye gerek varmı ? çok önemli bir sorun olmasa gerek yani özel serviste sorun çıkar mı?

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Ustalarım öneriler için teşekkürler.
Burada depoyu söktürecek kadar güvendiğim usta yok, artık tatilde memlekette iken lehim işine baktıracağım.
2.el benzin deposu fiyatları ne civardadır acaba bilen bir yazsa çok mukbule geçer.

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Evvelki gün 35 YTL'lik benzin aldım, ilk ve sonraki kontrollerime göre, yeşil sabunumsu şey iyi tutmuş.
Artık tatile kadar böyle idare etsin çaresine bakacaz.