benzin deposu tamiri

MURATTEKIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar,sizinde bilginizi almak istediğim bi konu var..arabamın benzin deposu delinmiş benzin damlatmıyo ama sızdırıyomuş,dün verdim servise depoyu sökmüşler kaynak yaptırmışlar bide 2 adet benzin hortumlarını değiştirmişler,hesap işçilik dahil 240 tl..sizce nasıl? yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

bydomate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence fazla arkadaşım işçilik dahil hortumlar dahil kaynak ve 2 adet yama da var bunların hepsini 2 saatte sanayide 35 ytl ye yaptırdım DENİZLİ gerisi sana kalmış

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ah bu servisler adamı yer bitirir.valla dışarıda bu işi 50 ytl ye hallederdin.30.000 bakımı için dün servise gittim 260 ytl hesap çıkardılar.dışarıda özel servisde orjinal gm parçaları ile 150 ytl ye hallettim...

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar,sizinde bilginizi almak istediğim bi konu var..arabamın benzin deposu delinmiş benzin damlatmıyo ama sızdırıyomuş,dün verdim servise depoyu sökmüşler kaynak yaptırmışlar bide 2 adet benzin hortumlarını değiştirmişler,hesap işçilik dahil 240 tl..sizce nasıl? yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

Murat ciddi değilsindir umarım. :eek: 1 nisan da geçti ama..
Bu verdiğin fiyat özel servis mi yetkili servis mi?

Selamlar,

MURATTEKIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel servis yaaa,arabayıda ordan almıştım bi tanıdığım vasıtasıyla,eski sahibide servise oraya götürüyo diye bende hadi dedim hem tanıştık devam edeyim oraya götürmeye,işte bu son işlem fiyatıda bana fazla gibi geldi...bide hız sabitleyici taktırtayım dedim bu ustaya,bana "işte ona göre beyin takılması lazım falan" dedi 800-1000 tl bulur dedi,bende vazgeçtim..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Özel serviste yapılan onarım için fiyat biraz fazla gibi görünüyor ama işi sadece bir kaynak ve iki hortum değişimi olarak ele almamakta fayda var. Sökme takma işleminin kolay veya zor olması, onarım süresü, bilinçli ve itinalı bir işçilik fiyatı etkiler. Sanayilerde birçok olayla karşılaşıyoruz. Tamir sonrası sökülen parçayı eski yerine orjinali gibi monte edemeyenler, parça artıranlar da var. Keşke birkaç yerden daha fiyat alsaydınız. Kafanız daha dinç olurdu.

MURATTEKIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi sen vectranı nereye götürüyosun abi servise?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugün enkazın (63 taunus) benzin deposunu kontrol amacıyla söktüm. Damlatma yoktu ama terlemeden dolayı benzin kokusu oluyordu. Yaptığım kontrol sonucu benzin çıkış borusunda hafif bir kaçırma tesbit ettim. Radyatörcü 10 lira karşılığında lehimledi. Sökme takma işlemini kendim yaptığım için maliyet düşük oldu. Opellerde sökme takma işlemi biraz daha zor olduğundan işçilik masrafı fazla tutabilir.

MELİH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel vectra 99 makyajlı kasa aracımı orjinal krikosu ile tekeri kaldırdım ancak kriko kaydı teker düştü ve kriko benzin deposunu deldi sizce ne yapmalıyım depo kaynak yapılır mı? depo fiyatını bilen var mı..