Bellİ bİr devİrde yİĞİlma ve hararet problemİ

kubll22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 Opel corsa c 2001 model araç var bende 3.5/4.5 devir arasinda araç bi yiğiliyor hafiften sonra kendine geliyor sebebi ne olabilir sizce başiniza geldi mi böyle bir durum?

Bunun dişinda arac sürekli 91-96 hararet oynuyor sürekli fan açiyor düşüyor hararet ama sonra hemen yükseliyor.

Değişenler Termostat, Radyotor, Hararet mişuru yarinda inşallah devirdaim olucak.Fakat bunlarin yaninda ateşleme sisteminde problem olanilceğini söyleyenler oldu ateşleme bobininde sorun olup buda hararet yaptirabilir diyenler var sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir?

Aprcc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac lpglimi hocam bendede 5 bin devirde baslıo hafif hafif sadece gaz kesıomus gıbı yapıyor oyle yıgılma degil benzinde oyle bişe yok cok bakdırdım test ettirdim kimse cozemedi 1 senedir var .
hararet olayına bişey dıyemıcem aynı durum bndede var dıjıtalden bakıyorum bazen 100 e cıkıyor dusuyor kafasına gore takılıyor :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelde bir çok motor tipinde 90-100 arası çalışma sıcaklığı normaldir. 92 de termostat açar fanlar 100 civarı devreye girip 95 civarı kapanır hararetde bu aralıkta seyreder.
yığılma hadisesi motor arıza kodu vermiştir illa ona bakılmalı. arıza lambası yanan arabadan düzenli çalışma beklenmemeli.
genelde lpgden dolayı sorun çıkar ateşlemede yada yakıt ayarında.
benzinde bozulduğu pek yok bu araçların aslında :D

X-Slim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelde bir çok motor tipinde 90-100 arası çalışma sıcaklığı normaldir. 92 de termostat açar fanlar 100 civarı devreye girip 95 civarı kapanır hararetde bu aralıkta seyreder.
yığılma hadisesi motor arıza kodu vermiştir illa ona bakılmalı. arıza lambası yanan arabadan düzenli çalışma beklenmemeli.
genelde lpgden dolayı sorun çıkar ateşlemede yada yakıt ayarında.
benzinde bozulduğu pek yok bu araçların aslında :D

Merhaba yetkili birine benziyorsunuz hocam birşey sorabilir miyim :)