Belki başınıza gelir yaparsınız

bayramurcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar opel vectra aracımı çalıştırmak için kontağa bastım marş basıyor araç çalışmıyor defalarca denedim bunu çalışmadı.. en son çare ustamı aradım usta bana ARKA KOLTUKLARI YUKARI DOĞRU KALDIR DEDİ KALDIRDIM ZEMİN DÖŞEMESİNİN ALTINDA YUVARLAK SİYAH KAPAK VAR DEPONUN ÜSTÜNDE SERT BİRŞEYLE (PENSE İLE) ÜZERİNE HAFİF HAFİF VURURKEN MARŞADA BİR KİŞİ BASSIN DEDİ 11 YAŞINDAKİ OĞLUM KONTAĞA BASAKEN BENDE PENSE İLE HAFİF HAFİF VURDUM İNANILMAZ İLK MARŞTA ÇALIŞTI SAĞolsun ustam...nedenini sorunca aracı benzinsiz (benzin kırmızı ışıgı yanmasın) bırakma dedi.. tecrübe oldu umarım sizede bir gün lazım olur SAYGILARIMLA:D

geçmiş olsun yakında benzin pompanız mefta olur.can çekişmesinin göstergesi bunlar.

nokta atışı yapan ustaları hep takdir etmişimdir....

geçmiş olsun yakında benzin pompanız mefta olur.can çekişmesinin göstergesi bunlar.

daha sonra ustanın yanına gittim yakıtsız bırakırsan bozulur dedi şu an 1 ay oldu bi problem yok tek maşta çalışıyor ben bu durum başına gelipte benim gibi anlamayanlara boşyere tamirci çagırıp para vermesinler diye yazdım saolun

o pompa benim aracımdada 2 gün önce bozuldu araç geç çalışıyor çalışınca gaz yememe hatta gaza basınca stop etme gibi problemler söz konusuydu zar zor gaza geçirip ustaya gittim araç gazlı olduğu için yan sanayi pompa aldık iş görür diye söktüm parçayı yeni parçayı monte ettim araç çalıştı bir sıkıntı yok ertesi gün tekrar marşa bastım araç zor çalışıyor aynı arıza tekrar meydana çıktı o sırada bende kendime kızıyorum yan sanayi parçamı alınır diyorum neyse tekrar ustanın yolunu tuttum (yol git-gel 100 km) söktük parçayı birde baktık ki pompa sağlam ama deponun iç tarafında kalan hortum patlak aklınızda bulunsun diye anlatayım dedim zamanla o hortum eskiyor ve patlıyor siz ustaya gidiyorsunuz direk pompa diyor adam haklı olarak değiştiriyorsunuz aynı arıza mevcut (yada daha sonra nüksediyor) 2 kere işçilik 2 kere parça parası :( :(

o pompa benim aracımdada 2 gün önce bozuldu araç geç çalışıyor çalışınca gaz yememe hatta gaza basınca stop etme gibi problemler söz konusuydu zar zor gaza geçirip ustaya gittim araç gazlı olduğu için yan sanayi pompa aldık iş görür diye söktüm parçayı yeni parçayı monte ettim araç çalıştı bir sıkıntı yok ertesi gün tekrar marşa bastım araç zor çalışıyor aynı arıza tekrar meydana çıktı o sırada bende kendime kızıyorum yan sanayi parçamı alınır diyorum neyse tekrar ustanın yolunu tuttum (yol git-gel 100 km) söktük parçayı birde baktık ki pompa sağlam ama deponun iç tarafında kalan hortum patlak aklınızda bulunsun diye anlatayım dedim zamanla o hortum eskiyor ve patlıyor siz ustaya gidiyorsunuz direk pompa diyor adam haklı olarak değiştiriyorsunuz aynı arıza mevcut (yada daha sonra nüksediyor) 2 kere işçilik 2 kere parça parası :( :(

Oğuz benim aracımda şöyle bir sorun var. Araç benzinde çalışıyor buraya kadar sorun yok hatta boşta olduğunda gaz veriyorum yiyor ama araç harekete geçtiğinde ise boğulur ve gitmiyor... biraz daha böyle zorlayınca birden araç ileri doğru atılıyor. Sende olan sorun da mı böyle bir şeydi?

daha sonra ustanın yanına gittim yakıtsız bırakırsan bozulur dedi şu an 1 ay oldu bi problem yok tek maşta çalışıyor ben bu durum başına gelipte benim gibi anlamayanlara boşyere tamirci çagırıp para vermesinler diye yazdım saolun

valla hiç farketmiyor.benim benzin pompam bozulduğunda benzin depom ve lpg depom gerçek anlamda full dü.ama bozuldu işte :)

Oğuz benim aracımda şöyle bir sorun var. Araç benzinde çalışıyor buraya kadar sorun yok hatta boşta olduğunda gaz veriyorum yiyor ama araç harekete geçtiğinde ise boğulur ve gitmiyor... biraz daha böyle zorlayınca birden araç ileri doğru atılıyor. Sende olan sorun da mı böyle bir şeydi?

yok abi zor çalışıyor boşta rolantide zor çalışıyor ve gaz verince boğuluyor gaz yemiyordu senin ki egr arızası bence motor yüke binince yapıyor zannedersem bi temizlettiriver hatta kendin bile temizlersin 2 tane t45 civata tutuyor söküyorsun direk egr elinde bir zorlugu yok yani

Benim aklıma da bu benzin pompası geldi. Araç gelirken Bulgaristan da benzin pompasını yaktı orada değişmişti çakma bir ürün filan mı takıldı... bilemiyorum. Ama yolda bırakmaz bunca zaman bırakmadı ama adamı gıcık etmeye fazlası ile yetiyor.

Geri