BASKI BALATA

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: BASKI BALATA

Abi gecmis olsun bende bundan önce c4 vardi balatayi degistirdim 4-5 bin km sonra tekrar yanmisti kardesime araba kullanmayi ogretirken :) 2 ayda 2 balata yani :) kizma opele

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Hasan Abi gecmis olsun benim eski aracim borada da durum ayniydi yukarida kavriyordu üzerine düşmeyip öyle kullandimartik debriyaj kacirmaya basliyordu ve bir süre sonra arac (kaymak asfaltta rahat hissediliyor) yolda giderken titriyordu degisim zamani geldiginde gecikmeden dolayi volantinda zarar gördüğünü soyledi usta onun icin erken degisim önemli tekrar gecmis olsun

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.
Sabah otoparkta balata kontrolü için elfreni testini yaptım. Sonuç başarılı. 
- Düz bir yerde elfreni çekikken 1. viteste gaz verince arabanın arkası aşağı yukarı oynuyor mu? Arabanın arkası gayet güzel oynuyordu. Hareket ettirmeye çalıştırğımda da stop etti.

Birde servise danışmak gerekecek. Hayırlısı bakalım.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hasan abi geçmiş olsun. Kullanımımıza bağlı olarak hepimiz zaten değiştireceğiz. Seninki biraz erken olmuş ama değişsin, temiz olur :) Uzun yolda seni bırakmasından iyidir. Bir ara Rover 216 coupemizde boluda buz gibi havada gece 2'de yolda kalmıştık. Baskı-balatadan :D

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Tekrar teşekkür edeiyorum değerli yorumlarınız için. Maalesef balata bitmiş. Haftasonu avcılara giderken arada gaza basınca devir aniden 4000-4500 lere çıkıyordu ama hızda birşey değişmiyordu. Bugün arabayı Odak Opel - Tarık'a bıraktım. Hayırlısıyla değişim yapılacak.
Dışarda yaptırmaya cesaret edemedim. ևünkü Opel GM deki personel sağolsun çok bilgi verdi. Astra H kasaların Baskı balata setleri de J kasalara takılabiliyormuş ama ilerde sorun yaşatıyormuş. Bazı ustalar maliyeti düşürmek için 280 TL olan H kasanın baskı balatasını takıyorlar dedi. Sonuçta ustanın ne taktığını kontrol etme gibi bir şansımız yok. O yüzden başım ağrımasın diye Opel'e teslim oldum :(  Bir ara şeytan da fısılda dı dışarda 700-800 TL ye yaptır ve sat kurtul. şimdilik uymadım şeytana.

Bu da konuyla ilgili video:
Hız artmıyor ama devir çok hızlı yükseliyor, sanki debriyaja basılmış gibi.

https://youtu.be/xAqAOHqzzfY

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi tekrardan geçmiş olsun..
sana maliyeti ne oldu ..

kndy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hasan bey öncelikle geçmiş olsun. Aracınızın km kaçtı acaba? Bir de yetkili servis
Odakta maliyeti ne oldu? Saygılarımla