Baskı balata hakkında

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta sonu debriyajın üst kısımda kavramasına alışamadığım için kendi ustama arabamı baktırdım ustam kısa bir tecrübe yaptı sonuç olarak baskı balata bilyası debriyaj merkezi komple değişmesi lazım dedi sorunum sadece üstte kavraması bunun dışında vites geçmeme veya zorlama gibi bir sorun yok hatta o kadar seri hızlı vites değişimlerimde debriyajı köklemeden geçiş yapabiliyorum. 1 den 2 geçişte sanki araçta turbo var hissi bile veriyor kerata.

Ustamın dediklerine hal böyle iken inanamıyorum baskı balata sıyırmış olsa hiç kavramaz merkez bozulsa canımı çıkarır vites değişimlerinde hata 1 bile zor takarım diye düşünüyorum Opel lerde kavrama üsttemidir acaba?

Saygılar

yalçın yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyajın üstte kavraması ve sertleşmesi ayrıca aracın yokuşta yığılıp kalması yani diğer bir tabirle aracın çekmemesi debriyajın bittiğini gösteren göstergelerdir ben cumartesi günü baskı balata değiştirdim ama usta bilyaya bakalım ona göre değiştiririz dedi allahtan bilya değişmedi çünki kendileri 180 tl oluyor lucas marka baskı balata aldım 130 tl işçilik 100 tl ben bu fiyatlara yaptırdım kazıklanma aracın üzerinden çıkan orjinaller ise balata sacks baskı valeo marka üzerinde gm amblemide var hemen orjinali gm diye atlamayın

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalçın bey teşekkürler yeterince aydınlatıcı olmuş anladığım kadarı ile baskı balatam süper yokuşda yığılmıyor aracın çekişi süper debriyajım sert değil yumuşacık üst kavramını bugün aracımı uzun süre kullandığım için biraz daha net kavradım çok üstte değil orta seviyede kavrıyor. Eğer buraya yazmadan yaptırsaydık 900 lira kazık yiyecektim off verilmiş sadakam varmış diyorum artık.. Aracı yeni aldım bu kadar masraf çıkarınca soğumuştum bugün aracı çokta zorladım yüksel devir hızlı vites değiştirme gibi araç on numara.

Bu arada ustanızın adresini telini bana pm atarsanız sevinirim.

Saygılar