Başkent'te Toplu Taşımada İndirim

AvO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahkeme kararı ile tam bilet fiyatlari 90 kuruşa ögrenci 60 kuruşa inecek...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı çalışan EGO ve özel halk otobüsleri ile minibüslerde ulaşım ücretlerinde altı yıl öncesine dönüldü.
8 Mart Pazartesi gününden itibaren otobüslerde tam bilet 90 Kuruş, öğrenci 60 Kuruş, minibüslerde kısa mesafe 90 Kuruş, uzun mesafe ise bir lira oldu.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, düzenlediği basın toplantısında, Tüketici Hakları Derneği'nin, 2004 ve 2008 yılında toplu taşıma ücretlerinde indirim amacıyla 9. İdare Mahkemesine açtığı dava sonucu, şehir içi ulaşımı sağlayan otobüs ve minibüslerde altı yıl önce uygulanan ücretin geçerli olması kararı çıktığını belirterek, ''Bu durum belediye için bir kaostur. Bu işin içinden maddi anlamda çıkabilmemiz ve işin mantığını anlamak mümkün değildir'' dedi

Kaynak
İnternetHaber

Uzun süre geçerli olacağını sanmıyorum ama devamlı zam haberinden sonra bi nebze iyi bir haber Ankara'lılar için.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
okudum ve şok oldum dahada arabayla gezmem:D

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ama melih bunu böyle bırakmaz:D

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte BUDUR :)

Dolmuşlara zaten diyecek tek bir lafım bile yok. Hem çok pahalı hem rezil. Melih bu işe de bir çare bulur bi şekilde yine zamlı tarifeye geçer.

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
inaniyo musunuz buna yaw.külliyen yalan bi haber bence

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
konuyla ilgili İ.Melih; binin binin bakalım, ben bunun acısını sizden çıkarırım elbet dedi :D :D :D

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim konuyu biri kitlesin

forum kuralları 1'e itaatsizlik ettim :D aratmatan tarattım hehe :D özürdilerim..

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara'nın yarısı Melih'in olmuş.Halkı bedava taşısa yine 15 yıldan fazla gider:)
Mantığın açıklayamadığı bir unsurda bu:)

Bu arada şu özel toplu taşım otobüscüklerini piyasaya sokup trafiği alt-üst etmesi , hepsinin sanayide bir usta tarafından tamir ve bakımlarının yapılıyor olması gibi olaylarıda mantıksal olarak anlamak çok zor.