baska arac hakkinda sorun...

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar acacagim konunun yeri ve sitesi burasi degil ama, baska forumlara takilmadigim icin, burda sormak istedim, yanlis birseyse adminler konuyu silebilir,

sorunum su, orengin araci park edecegim zaman ileri geri yaparken veya aracla yavas giderken frene bastigim zaman on tekerden takir tukur ses geliyor, bu ses herzaman gelmiyor, ama park edecegim zaman %85 geliyor, normalde bi ariza falan veya sorun yok ama ses beni rahatsiz etti, burda garaja gittim, ben frenlerden diyorum adam baska yerleri arastiriyor, bende sinir oldum ciktim gittim :)
bu arada arac bmw e60 2006 model
bana fren balatalarindan veya frend disklerinden geliyor giçbi geldi,

baska onerisi olan varmi ?

saygilar...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Fren balatalarının yapısı sert ise, fren pedalına uygulanan baskı durumuna göre disklerden gacırtı veya ciyaklama diye tanımlanan sesler gelebilir ama takut tukur tarzındaki sert karekterli sesler biryerdeki gevşeme ile ilgili olabilir.

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla savas abi bende bilemedim, bu ses birden cikti, onuda sans eseri duydum, kafam takildi simdi :)
ustaya gostermistim, direksiyon kutusu dedi ama bana epk inandirici gelmedi, frenle ne alakasi var onu anlamadim, sadece fren pedalina basinca geliyor, (sol taraftan geliyor)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Fren yaparken direksiyonu hiç çevirmeden sesi takip etmeyi dene.