Balkonumda neler olmuş hey hat !

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu hayvan milleti böyle işte 2 dakka boş bırakmaya gelmiyor.. Neyse bu güvercinler yapacağını yapmışlar ve 2 meyve vermiş bu aşk. Buraya kadar gayet geyik evet konu..

Peki ben bu yımırtaları ne yapacağım yazık şimdi sahanda yesem falan hem karnım doymaz hemde evlat acısı yani ,güvercin de olsa anası bir gün gözüme tırnak sokar falan . 2 seçenek var karşımda ;

1- bu yımırtalara alttan kağıt falan takviyesi yapmak ki yoksa bu yımırtalar donar alimallah orada..

2- anası onları senden daha iyi düşünür chatin salla hayvanlar aleminde neler dönüyor görüyoruz national geographics de aman aman mı dersiniz ..

Son düzenleme:
G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
hakiki talih kuşu budur hemde noter tastikli sen bence doğru milli piyangocunun yolunu tut:))

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Altına pamuk gibi havlu parcası gibi bişeyler yerleştir.
yada yumurtalara ellememek için balkonun bi köşesine ot çöp gibi şeyler koy o hemen yuva yapsın kendine;)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu sene bizim iki balkonda da oldu bu hadise. ama sonu vahim bitti:( nası oldu anlamadım ama yavruyu balkonun ortasında katletmişler:( bağırsakları filan saçılmış etrafa:( resmen töre cinayeti:D

WorLdjoY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her yaz başlangıcı bizim balkondada oluyor aynı durum size tavsiyem kendi haline bırakın hayvanları ama yumurtalar kırıldıktan sonra yawrular balkonu darmadağın ediyor hatta bir defasında annem cok kızmıştı bende uçma bilmeyen yawruları karşı binalara kovalamıştım ama bir tanesi uçamayıp aşağı çakılmıştı hala içimdedir bu olay bence kendi haline bırakın ayrıcada kesinlikle siz yiyecek falan vermeyin kesinlikle klendi hallerine bırakın doğanın dengesi bi yerde dokunmamak lazım bi yerde :) bu arada milli piyango olayınada girin derim

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
way bea walla ben ilk defa duyuyorumda görüyorum da. böyle balkonda felan. bencede ellemeyin bi şekilde gider veya yaşarlar onlar.

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dogal denge geregi senin ilgilenmemen lazım...
anneler yawrusuna herkezden daha iyi bakmasını bilir.
Sana kalan balkona epeyce süre çıkmaman ilgil alaka göstermemen, anneleri rahatsız olabilir..

Bi pragraf kaldı aklımda paylaşayım sizinle.

"Küçük kozanın içerisinde dönüp duran ufacık delikten dışarı çıkmaya çalışan kelebegi gören zat, kalem yardımı ile o ufak degligi büyütmüş, kelebek dışarı çıksın hayatına başlasın zorlanmasın die... Dışarı çıkan kelebek okadar cılız ve halsiz kalmışki kanatları yarım, kuyrugu incecik... Ve hazin son ölmüş 1 kaç saat içerisinde..
Tabiiki bilmiyodur deligi büyüten kişi, kelebek kozanın duvarlarındaki liflerden beslenerek büyümeye devam edecek... beslendikçe koza incelecek o ufacık delik mukavemetini yitirip yırtılacak ve çıkacak..."

Bu hikayeden çıkan ders her zorlugun dogal hayatta bi getirisi mutlaka vardır, herşeyi kolaylaştırmak bazen işleri sonuca götürmez... O yumurtalarnı başında elbette bir koruyucu var, anneleri...

Kendi halıne bırakmanı şiddetle tawsiye ederim;)

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedigim gibi abi hiç bişey yapma balkonun bi köşesine ot çöp at yada hiç elleme:)