balata sensörü

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar balata sensörü hakkında bilgisi olan, elinde resmi olan varmı? benim resimde işaretlediğim kablo sensörün kablosu mu??

Ekli dosyalar

• ses.jpg
    ses.jpg
    86.9 KB · Görüntüleme: 96

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen kardesim...ama sanki iptal edilmis gibi...

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnm aractada böyle bu yüzden yol bilgisayarımda brake pad yazzıyo..normalde diskle alakalı birşey bu uyarı ama disklerim felan sağlam yani.

disk balata değişirken hep çıkarıyolar takmıyorlar..

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iptal etme işlemi nasıl oluyo, o kablo normalde nereye bağlı olması gerekiyor,

mustyy1616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iptal etme işlemi nasıl oluyo, o kablo normalde nereye bağlı olması gerekiyor,
o kablo normalde ön fren iç balatanın üstünde monte edilmiş bi şekilde duruyo balata bitip bu sensöre değdiğinde size uyarı vermek için ekranda brake pad uyarısı veriyo yani balata bittiğinin bilgisini veriyo ama sizinki yerinde çıkmış gibi duruyo ve zarar görmüş zarar görmese size ekrana yine uyarı vermez o kablonun değişimi gerekiyo yada ben balatalarımı kontrol ettiririm sensöre gerek yok derseniz fren ikaz sensörünü soketi pinlerini bibbiriyle birleştitrebilirseniz uyarı vermez

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kablo normalde ön fren iç balatanın üstünde monte edilmiş bi şekilde duruyo balata bitip bu sensöre değdiğinde size uyarı vermek için ekranda brake pad uyarısı veriyo yani balata bittiğinin bilgisini veriyo ama sizinki yerinde çıkmış gibi duruyo ve zarar görmüş zarar görmese size ekrana yine uyarı vermez o kablonun değişimi gerekiyo yada ben balatalarımı kontrol ettiririm sensöre gerek yok derseniz fren ikaz sensörünü soketi pinlerini bibbiriyle birleştitrebilirseniz uyarı vermez
en kısa zamanda o sensörü aktif hale getireceğim ama o zamana kadar uyarı vermesini istemeiyorum, fren ikaz sensörü pinlerini geçici olarak birleştirmek istesem nasıl olur..

mustyy1616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en kısa zamanda o sensörü aktif hale getireceğim ama o zamana kadar uyarı vermesini istemeiyorum, fren ikaz sensörü pinlerini geçici olarak birleştirmek istesem nasıl olur..
nasıl oluyo şöyle sensörü kablosunyla birlikte çıkartıyosunuz ve soket kısmındandan kablosunu kesip tabi dibinden değilde 1 cm kadar mesafe bırakıyosunuz ve kabloları açıp birbirine bağlıyosunuz yada soketi ayırın birbirinden ve dişi olan kısma çok ince bir parça kablo tellerinden her iki tarafa takıp tekrar soketi yerine takın bilmem açıklayıcı olabildimmi aslında basit bişey ama anlatmakla ne kadar olur bilemiyorum

akın27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yav gereksiz bi sensör kardeşim iptal et gitsin.Hadi yağ seviye müşürü veya su seviye müşürü lazım bişey ama balata zırt pırt biten bişey dilki.Arada kaputu kaldırıp yağını suyunu kontrol etsen onlarada gerek yok ama olmasıda iyi oluyor ani eksiltmelerde.

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya olmasa dikkatimi çekmez ama, her kontağı açtığımda breke bad yazısı çok sinir bozucu, bide araçta olan özelliği iptal edilmesi hoşuma gitmiyo...