Balansmı Aks mı ?

janpo16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabada birşey dikkatimi çekti.Hızım 99 olduğu zaman direksiyon ve torpido sallanmaya başlıyor.99 km hızın haricinde yapmıyor.Balans şüphesiyle sanayiye gittim ve balansçı bunun akstan kaynaklandığını motor ustasına götürmem gerektiğini söyledi.Balan olursa 80 km de başlar ve daha yukarı hızlarda da devam eder dedi yani kesilmez dedi.Sizce gerçekten akslardan birimi bozulmaya başlamıştır yoksa balansmıdır?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabada birşey dikkatimi çekti.Hızım 99 olduğu zaman direksiyon ve torpido sallanmaya başlıyor.99 km hızın haricinde yapmıyor.Balans şüphesiyle sanayiye gittim ve balansçı bunun akstan kaynaklandığını motor ustasına götürmem gerektiğini söyledi.Balan olursa 80 km de başlar ve daha yukarı hızlarda da devam eder dedi yani kesilmez dedi.Sizce gerçekten akslardan birimi bozulmaya başlamıştır yoksa balansmıdır?
balansçı araca balans tutturamıyorsa dış aksın bozulmuştur,aynı sorun bende de var balanncı aksların bozulmus balans tutmuyor dedı ben bir de bu balans işini anlayamıyorum bence aracın üzerinde yapılan balans daha sağlıklı ,çünki diğerinde lastikçi aracın lastiklerini söküp makinada yapınca doğru gibi gözükse de poryalarda ya da akslarda olan en ufak hata 90 dan sonra başlıyor titretmeye ama balans aracın üzerinde lastikler sökülmeden yapılırsa en azından o bozukluğa göre ayar çekilmiş olunuyor ve biraz daha iyi sonuç veriyor...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde sağ iç akıs kafası bozulur solda olabılır ama daha cok sag bozulur. dıkkat et aracta bı kaç kısı varsa özellıkte ön sagda bıraz kılolu bırı varsa sallama yapmaz. uzun lafın kısası ıc akıs kafası bozuk

janpo16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim hafta sonu hemen baktıracağım