Balans ayarı olmuyor

Yahya.59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 1 aydır Astra j aracımda 100 km üstünde direksiyonda hafif titreme var. Balans ayarı yapıldı ama hala devam ediyor. Lastikler 2 aylık yeni yani ve aracı sürekli asfalt yolda ve dikkatli kullanırım. Titreme neden devam ediyo olabilir?

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bazen balansi düzgün yapamıyorlar, ben iki kez balans yaptırdıgimi hatırlıyorum birkaç kez.

Başka bir yere tekrar yaptırabilirsiniz

Bir ihtimal de jantinizda bozulma olmuş olabilir

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yahya.59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazen balansi düzgün yapamıyorlar, ben iki kez balans yaptırdıgimi hatırlıyorum birkaç kez.

Başka bir yere tekrar yaptırabilirsiniz

Bir ihtimal de jantinizda bozulma olmuş olabilir

Valla hocam adamların cihazı falanda iyiydi ama bilmiyorum. Bu ikinci balans yaptırışım. Yarın tekrar başkasına göstereceğim bakalım

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam başka bir yerde tekrar balans yaptırın @tuleybihayat hocamın dediği gibi. Ayrıca balansa girmeden önce 100 den sonra titreme olduğunu söylemeyi unutmayın. Belkide gözden birşey kaçıyordur (jantta ezik,yamuk vs)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir keresinde balans yapılırken çırağa verdiler lastiği, çocuk yanlış yaptı ben izliyorum tabi, uyardım dikkate almadı beni, sonra kalfayi uyardım, tekrar yapıp düzeltti.

Başka bir defada da yaptılar bitti ama düzelmemisti, farklı bir yere gösterdim,jantta sıkıntı varmış, düzelttiler oldu.

Vs vs

Yahya.59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arakadallar yorumlarınız için teşekkürler. Dün yaptırdığım yer balansı iyi yapmamış. 50 kira boşa gitti haram olsun. Bugün tekrar balans yaptırdım süper oldu.

emir_faruk

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de titreme var.
Balansi tekrar yaptiracam. Yazliklari taktirirken yaptilar guya.. epey de oldu gidip yaptirmaya useniyorum.

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Lastik değişimi sırasında yapılan balansın verimli olmadığını duymuştum. Az bir miktar yol yaptiktan sonra balans tavsiye ediliyor. Zannedersem lastiğin janta oturması sağlandıktan sonra ve jant lastik araca takılıyken yapılan balans daha doğru oluyor. İkidir deniyorum, olumlu sonuç alıyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Lastikler konusunda mümkünse yazlık ve kışlık jantlar dahil komple ayırmak mantıklı. Hem montaj açısından hemde lastiklerin ömrünü uzatmak açısından bence en mantıklısı jantlar dahil ayırmak lazım. Hem bu şekilde balans sorunuda ortadan kalkmış oluyor. 2 yıldır jantlarımı ayırdığım için balans sorunuyla uğraşmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: b.arat