Bakım zamanı (masraflar geliyor . . .)

gencer20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracım 2001 astra GL ve bakım zamanı geldi (bu ne demek masraf demek :( ) neyse gelelim konuya yapılacaklar genel yağ ve filtreler değişimi, frenlerin bakımı, eksoz son susturucu delik o değişim yada kaynak, ve motorda karte contasında ve yakıt pompası jontasında yağ sızdırması var hafif bu contaların değişimi toplamda bana maliyeti ne olur bilgisi olan varmı ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
canını sıkmak istemem ama işin içine yağ sızıntısı girince maliyetler alır başını yürür benim eski sattığım 307 de vardı yağ sızıntısı hangi ustaya gittiysem bir türlü beceremedi durdurmayı en son arabayı o şekilde sattımda kurtuldum

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ filitresi yağ 100
hava filitresi polen 20
frenlerde ne var bilemiyeceğim :)
son susturucularda 80 e de var 150 yede :)
karter contasını yenilemek için bildiğim kadarıyla karter komple söklcek tekrar takılcak,yağ değişceğiniz için sorun olmaz çok bi fiyat olcağınıda zannetmiyorum :)
bence tahmini kafamdaki fiyatlarla 250 ye felan halledersiniz fren balata felan 300 bulur ;)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağı alttan değilde üstten kaçırıyorsa ama masraf minimum 1.000 TL tutar , motor komple açılacak çünkü :) tecrübeyle sabittir

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en fazla 400 tl derim ben..tabi yaptırdığınız işe de bağlı....bişey demek yanlış olur...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş karter demiş ;)

gencer20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aracı alırken (1 ayoldu) bosch yetkili servisine expertiz için götürdüm bana orda motorda altta yağ kaçakları var dediler çok sorun değil acilen yapılması gerekli birşeyde değil bakım zamanı yaptırırsınız dediler, kalterde ve yakıt pompasının orda yağ kaçakları var dediler, eksoz zaten belli firenlerde bakalım artık :D