Bakım için yağ tavsiyesi

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Orjinal cihazla mı bakıldı. Akü start stoplu olmazsa marşta dolayı çabuk biter. Kıbrısta mısınız?
evet Kıbrıstayım. start stop çok seven birisi değilim. zaten Türkiye gibi bir trafikte yok duruma göre kapatırız start stopu. orjinal cihaz olayına gelince onu bulmak biraz zor olabilir. araç zaten japonyadan ikince el olarak geliyor burada garip uygulamalar var bayii çıkışlı değil yani araç cihazı bulamayabilirim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
evet Kıbrıstayım. start stop çok seven birisi değilim. zaten Türkiye gibi bir trafikte yok duruma göre kapatırız start stopu. orjinal cihaz olayına gelince onu bulmak biraz zor olabilir. araç zaten japonyadan ikince el olarak geliyor burada garip uygulamalar var bayii çıkışlı değil yani araç cihazı bulamayabilirim
O yüzden sordum kıbrısta mısınız diye :) Lefkoşada vardı sanırım honda servisi koda bakmadan parça değiştirip bulmaya kalkarsanız baya masraf edersiniz araca

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
O yüzden sordum kıbrısta mısınız diye :) Lefkoşada vardı sanırım honda servisi koda bakmadan parça değiştirip bulmaya kalkarsanız baya masraf edersiniz araca
Hocam lefkoşa'da honda bayisi var ama dediğim gibi honda fit japon iç pazar için üretilmiş bir araç onlarda sıfır km jazz var mutlaka cihazları herhangi bir ustadaki cihazdan daha kapsamlıdır ama pek güvenmiyorum açıkçası burada bir çok şey Allah'a emanet işliyor yaşamadan bilemezsiniz. :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen hocam honda fit türkiyede jazz diye geçiyor dış kasa tamamen aynı ama mutlaka farklılıklar vardır diye düşünüyorum.
Opel olsa yorum yapardım ama hondayı bilmiyorum üstad ne desem yalan olur bobine bakıyorum hitachi diyor dedim bu opel değil birde tek ama muhtemelen orj. Buji alın takin gerekirse bobin birde düzelebilir

• Beğen
Tepkiler: gokhan33tr

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hocam lefkoşa'da honda bayisi var ama dediğim gibi honda fit japon iç pazar için üretilmiş bir araç onlarda sıfır km jazz var mutlaka cihazları herhangi bir ustadaki cihazdan daha kapsamlıdır ama pek güvenmiyorum açıkçası burada bir çok şey Allah'a emanet işliyor yaşamadan bilemezsiniz. :)
3 yıl girnede yaşadım ben fitte kullandım eski kasasını kıbrıstaki ustaları bilirim size tavsiyem servise göstermeniz. Sonuçta arıza kodu öğrenin yatırıp yaptrımamak size kalmış ona göre kendi ustanıza gidersiniz. Eskiden parça sıkıntısıda vardı. Burdaki gibi parçacıdan ha dedin mi parça yoktu.

Benimki iki farklı fitin birleştirilip tek araba yapılmış haliydi buraya göre çok ucuza aldım diye sonradan duyunca sorun etmemiştim. Ama satanların kulaklarını iyi çınlatmışımdır :)