bagaj açma-kapama sorunsalı (astra H)

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lj2s1.jpg

Manuel, yani el ile anahtarla vs açma şansım yok. Elektronik düğme ile. Ancak yukardaki resimdeki butona (kırmızı kalemle yuvarladım) tıkladığımda lik-lik-lik-lik gibi ard arda 3 ya da 4 ses geliyor açmıyor. Oysa tek lik yapıp açılıyordu. 10 dakka boğuştuktan sonra açtı. Bu sefer kapanmıyor. yine bi 5 dakka boğuşmayla kapandı. nereye kadar boğuşcam bu kapıyla? :sopa: bagaj açık kalınca plaka ve kadrandaki açık kapı ikaz ışıkları da sönmüyor. Bagaja bişe koymaya korkuyorum. kilitli ve mahsur kalacak orda. :D Benim yapacağım bişe var mı? bir oto elektrik yolu mu göründü? bu konuda deneyimli arkadaş usta ya da sesimi duyan var mı? şimdiden çok çok tşklr iyi forumlar saygılar sevgiler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Cemal Bay, elektrikçiden vs. uzak durun, çözüm:
Bagajı açın, kapağın içinde 2 tane siyah takoz göreceksiniz 2 yanda. Onları çevirerek bir miktar sıkın(Bagajın içine sokun) düzelecektir. Anahtarla açmak içinde, kapı açma düğmesine basılı tutun, dışardan açılır bagaj.

O kastığı için kapanmıyor ve açılmıyor.

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cemal Bay, elektrikçiden vs. uzak durun, çözüm:
Bagajı açın, kapağın içinde 2 tane siyah takoz göreceksiniz 2 yanda. Onları çevirerek bir miktar sıkın(Bagajın içine sokun) düzelecektir. Anahtarla açmak içinde, kapı açma düğmesine basılı tutun, dışardan açılır bagaj.

O kastığı için kapanmıyor ve açılmıyor.
nası yani? kilit kısmında yani üstte, ikisi üçgen şeklinde gelen 2 sert plastik parçaların kendi etraflarında dönebiliteleri (vidalama) yetenekleri mi var? açma tuşuna basılı tutmayı, ihtimal vermiyorum ama deneyeceğim.

''bir miktar .... sıkın'' kırmızı noktalı yerlerde bir unutulmuş kelime mi var mesela yağ gibi?

çok teşekkür ederim.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
nası yani? kilit kısmında yani üstte, ikisi üçgen şeklinde gelen 2 sert plastik parçaların kendi etraflarında dönebiliteleri (vidalama) yetenekleri mi var? açma tuşuna basılı tutmayı, ihtimal vermiyorum ama deneyeceğim.

''bir miktar .... sıkın'' kırmızı noktalı yerlerde bir unutulmuş kelime mi var mesela yağ gibi?

çok teşekkür ederim.

Emre bey gayet net anlatmış iki adet bagaj takozu var onları sıkın demiş iste sorun oradaki iki adet takozda ...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com

çok teşekkür ederim.

İhtimal verin vermeyin, anahtar ile bagajınızı kapı açma düğmesine basılı tutarak açabilirsiniz. 30 dakikanızı ayırıp aracınızın kitapçığını okuyarak onu tanıyın, güvenlik önlemlerini, ışıkların anlamlarını öğrenin, özelliklerini keşfedin. Sonra çok kişi konu açıyor, canı yanıyor.

Yuvarlak iki adet takoz çıkıyor dışarı bagaj kapağının 2 yanında. Açınca çıkıntı yapan 2 siyah şeyi görürsünüz zaten. Onları bastırarak çevirin azcık içeri gireceklerdir. Fazla ittirmeyin, sonra bagaj kapanırken dann, dunnn, eder.