b16dth Motordaki bir Bölümde Küf-Pas??

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben çok fazla aracın motor aksamında anlayan bilen biri kullanıcı değilim. Ara ara motor yağına suyuna vb. bakar kapatırım kaputu. Aracım b16dth motoru kullanan 80bin km olan Zafira Tourer. Resmi ekledim ve işaretledim. Bu kısımda bir blok var. Nedir ne değildir bilmiyorum. Sadece o bölümdeki parça pas olmuş sanki. Ancak çok da pasla falan hasar görecek bir parçaya benzemiyor. Elimle dokundum, oldukça sağlam bir döküm parçaya benziyor. Ama yine de aynı motoru kullanan arkadaşlara sormak istedim.

Youtube da da bir video da Astra K' nın motorunun video görüntüsünde aynı bölümün renk değişimini farkettim. Ancak onun ki daha çok boyalı gibi bir parça? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar vardır elbet forumda. Şimdiden teşekkür ederim paylaşımlarınız için.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Turbodur normaldir ama tek renk olsun derseniz söktürüp kuklaya verin boyarlar bir daha olmaz ama kumlama lazım bana kalırsa dokunmayın kalsın öyle

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Turbodur normaldir ama tek renk olsun derseniz söktürüp kuklaya verin boyarlar bir daha olmaz ama kumlama lazım bana kalırsa dokunmayın kalsın öyle
Teşekkür ediyorum hocam. Sanırım basınçtan dolayı vb. nemlenme alıyor üstüne. Ondan dolayı bu pası yapıyor ?

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ediyorum hocam. Sanırım basınçtan dolayı vb. nemlenme alıyor üstüne. Ondan dolayı bu pası yapıyor ?
Ön kısımda sürekli ısınıp soğuyor zamanla öyle olması normaldir

• Beğen
Tepkiler: Maddalyn

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bazıları motoru yıkatıyor ondan olabilir mi? benim bakım yapan usta da sağolsun motoru yıkıyor her bakım sonrası iyi mi ediyor kötü mü bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bazıları motoru yıkatıyor ondan olabilir mi? benim bakım yapan usta da sağolsun motoru yıkıyor her bakım sonrası iyi mi ediyor kötü mü bilmiyorum.
Yok üstad yıkama ne olursa olsun motoru motor ne kadar tozluysa kadar arıza durumu azalır birde bizim araçlar biliyorsun her yeri sensör tesisat çok çok böyle yağ çözücüler var eline fırça al tozlu pis olan yerlere sık fırçala sil el girmiyorsa elektrik yoksa fırça vur bir de fıs fısa su doldur el girmeyen yere üzerine su geç ben bizim burda bir yerde sprey olmayan yağ çözücüler var onunla bazı motor akşamını temizliyor fırçala fircaliyor bırakıyorum yıkama sende ne olursa olsun motorunu

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Olma ihtimali var tabi pas yapacak yerler yapar