Az Benzin Yakma Taktikleri

pre_lude

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burakopel' Alıntı:
abicim ben de 99 corsa gls 1.4 16v 90 hp ne yaparsam yapim yakıt tuketimini azaltamıorum asırı yakıor bu araba yaaaa
aynsından bende var yok kardeşim yakıo araba ya full depo 300kmde suan 10-12.5 litre kaldı :S sen nekadr yakıosun?:(

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hakanbey' Alıntı:
beyler bu " hava ne kadar soğuk olursa olsun direk hareket edin " meselesi kafamı karıştırdı. Kitapçıkta yazıyor diyor bazı arkadaşlar. Bu doğru olabilir mi Yaw?

evet doğru malesef bazı yanlışlar piyasada çok yaygın biliniyor buda onlardan biri mesela marşa basarken gaza debriyaja basmayın denilir. Ama motor ve aküye fazla yüklenmemek için debriyaja tam basılması gerektiği aracın kitapçığında yazılıyor o yüzden boş bir vakitte kitapçığı okumak gerekli... her duyulan ki usta bile olsa doğru olmayabilir :good:

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nası yaniii

arkadaşım iyi güzel de hoş da yavaş gideceksin hızlı yüklenmeyeceksin falan filan tamam anladım da bırakıyorlarmı sanki yanına bir adam yaklaşıyor uymayım şuna diyorsun önüne geçiyor arkanda geliyor uyuz uyuz hareketler sinirlenip basıyosun, sağdan ağır gidiyim diyorsun zınk dolmuş duruyor önüne solluyorsun neyse olur böyle şeyler diyorsun sonra da adam sinyalsiz zınk çıkıyor ara sokaktan önüne düşüyor ne yapıyım basıyorum sol şeritten 70, 80

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AHMETKARTAL' Alıntı:
arkadaşım iyi güzel de hoş da yavaş gideceksin hızlı yüklenmeyeceksin falan filan tamam anladım da bırakıyorlarmı sanki yanına bir adam yaklaşıyor uymayım şuna diyorsun önüne geçiyor arkanda geliyor uyuz uyuz hareketler sinirlenip basıyosun, sağdan ağır gidiyim diyorsun zınk dolmuş duruyor önüne solluyorsun neyse olur böyle şeyler diyorsun sonra da adam sinyalsiz zınk çıkıyor ara sokaktan önüne düşüyor ne yapıyım basıyorum sol şeritten 70, 80
:good: :good: :good:
bi de o var tabi...
insan kızınca benzin falan düşünmüyo ya

ekselans0001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hazır konu açılmışken polen filtresini değiştirdiğin zman da yakıtta önemli ölçüde düşüş oluyor diye duydum doğrumudur sizce

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekselans0001' Alıntı:
hazır konu açılmışken polen filtresini değiştirdiğin zman da yakıtta önemli ölçüde düşüş oluyor diye duydum doğrumudur sizce
sanırım yanlıs yazdın hava fılıtresı yazacaktın demi???:confused:

zulu77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 1999 model corsa 100.yıl var 1.4 16 V 90 HP 40 Lt benzinle tam 456 km. yaptı en son ki bunun 250 km'si şehirler arası gerisi şehiriçi ve hiç zorlamadım oldukça ekonomik kullanmaya çalıştım yarın servise gideceğim bakalım ne olacak...:(