Ayder Yaylasına Nasıl Gidilir Nerede Kalınır?

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar erzurum merkezde ikamet ediyorum. önümüzdeki hafta sonu eşimle birlikte ayder yaylasına gitmeye karar verdik. 2-3 gece kalacağız.

birinci sorum, erzurumdan aydere nasıl gidilir? google maps e göre 2 yol var. birisi tortum üzeri, diğeri gümüşhane üzeri. tortum tarafı daha kısa. onu mu tercih etmeliyim?

diğer sorum, orada nerede kalınır. fiyatı abartı olmayan aileye uygun temiz otel önerebilir misiz?

teşekkürler.

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tortum yolu bozukmuş. yerinde olsam ovit üzerinden rizeye inerdim. kalacak yer bilmiyorum.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tortum yolu bozukmuş. yerinde olsam ovit üzerinden rizeye inerdim. kalacak yer bilmiyorum.

geçen şelaleye kadar gittim. sıkıntı yoktu. ilerisi mi bozuk acaba?

usta23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 gün kadar önce gittim. Güzergahım ; Elazığ - Bingöl - Erzurum - Bayburt -Gümüşhane - Trabzon - Rize idi. Bu yol düzgün. Geçen sene de ovit üzerinden gitmiştim. Yol kısa olmasına rağmen çok daha uzun sürdü yolculuk.Harita üzerinde bir çok yol görünüyor ancak bir çoğuna yol bile denemez..Tortum üzerinden giden güzergah hakkında bilgim yok.

Son düzenleme:

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süre önce gitmiştim, Tortum yolu kısadır ancak virajlı ve dar bir yol, şu anki durumunu bilmiyorum, biz giderken bir de Artvine doğru patlatmalı yol çalışmaları vardı ve sık sık durmak zorunda kalmıştık. Gümüşhane Trabzon üzeri gidersen bu yol uzundur fakat daha bakımlı bir yol. Gezenbilir sitesini incelersen kalacak yer konusun da fikir edinebilirsin, konunun birinde "Moteller kişi başı 80, ahşap evler 100 TL. ahşap evler 3 yataklı banyosu sıcak suyu olan 9-10 metrekarelik mini apart." deniliyor.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=84573.msg1081395#msg1081395

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eşim çamlıhemşinli. 2011 de gittim 10 gün kaldım. kesinlikle tavsiye olunur. ancak pansiyon fiyatları yüksektir. ayder de tam yaylanın merkezinde zafran (http://www.zafranotel.com/) diye bir yer vardır. orada kalabilirsiniz. fiyatları nispeten uygundur. yaylaya çıkarken sağda "ayder doğa alabalık tesisleri" var mutlaka orada bir alabalık yiyin. :)

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artvin üzerinden yol kısa görülsede çok zor bir güzelgah . yol hem çok tehlikeli virajlarla dolu hemde baaraj ve yol çalışmaları nedeni ile çok kötü durumda hiç bulaşmayın ...
ovit üzerinden gelinebilir,yol çok kötü değil ama yakın gene bir kısım yerlerinde çalışma olabilir ...
gümüşhane -zigana-tarbzon hattı nisbeten daha temiz bir yol ama mesafe uzuyor baya zigananın özellikle gümüşhane tarafında 5-10 kmlik bi bölgesinde yol çalışması var onun dışında yol temiz zaman varsa bu yol tercih edilebilir hem maçkayı trabzonu felan da görmüş olursunuz dönerkende ovit üzerinden dönersiniz....
yada tam tersi de olur...
aydere gidin kalacak yer sıkıntısı olmaz bu mevsimde . hiç olmazsa serersiniz bi yere postu açık havada yatarsınız :)
kaplıca var mutlaka girin. alabalık, açık havada köy kahvaltısı, doğa yürüyüşü belki bi şelalede banyo olabilir tabi...

Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
tortum yolu vırajlı ovıt yolu temızdır gıdın memleketıme temız hava alın :)