avrupa tipi lpg dolum ağzı

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese kolay gelsin arkadaşlar, vectra b aracına avrupa tipi lpg dolum ağzı taktıran var mı ayrıca resim atabilir mi? Konu ile alakalı tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sanırım Avrupa Tipi'nden kastınız benzin depo kapağının yanına açılan bir bölümün ucuna her dolumda takılan bir Lpg dolum ucu olan ürün.. Ben tavsiye etmem. Çünkü her dolumda o uç sökülüp takılacak, takıldığı yer ileride bizim benzincilerimizin elinde illa ki yalama olacak ve bu uç kaybolursa yenisi takım halinde satılıyor ve de bayağı yüksek bir meblağ tutuyor. Neden böyle pek uygulanmayan bir uygulamayı yaptırma gibi bir düşüncedesiniz acaba merak ettim doğrusu...

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısınız o uç yalama olur pompacıların elinde fakat yine aynı kişilerin yaslana yaslana yüklenerek tamponun altından dolum yaparken tamponun dişlerini yerinden çıkartması sürekli tampona zarar vermesi de çekilebilir değil bu durumdan kurtulmanın arayışı içerisindeyim...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Evet, o parça.. Tampon konusundada Lpg dolum borusu biraz daha dışarı çıkarılırsa yaslanma sorunu birazda olsa giderilebilir diye düşünüyorum.. Yada aracı her pompaya çektiğinizde tampona yaslanma diyeceksiniz ki ben çoğu zaman öyle yapıyorum.. Yeni aracımda dolum ağızı aracın yüksekliğinden dolayı tampon üzerine takılmış artık özellikle ona dikkat ettiriyorum...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısınız o uç yalama olur pompacıların elinde fakat yine aynı kişilerin yaslana yaslana yüklenerek tamponun altından dolum yaparken tamponun dişlerini yerinden çıkartması sürekli tampona zarar vermesi de çekilebilir değil bu durumdan kurtulmanın arayışı içerisindeyim...
Kesinlikle katılıyorum lpg li araçların arka tamponlarının bir tarafı aşağı düşüyor yaslandıklrı için.uyarmak dışında yapacak bişey yok.o dolum ağzının işçiliği oldukça zor olabilir ama bakayım mümkün olursa ben de taktırmak istiyorum

Sony Z5 ile gönderildi

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yeni tasarı ile gaz depo kapağı tampon yan kısımda olmak zorunda yoksa muaneden geçemeyecek. Geçen senede depo koruması çıkardılar. Her muayenede gaza gitmek şart oldu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ya arkadaşlar bu LPG konusunda bir standart yok. Durmadan bir düzenleme yapılmakta. Ve her düzenleme LPG araç kullanıcısı için masraf demek. Şerefsizim bu LPG zamları durmadan yapılan düzenlemeler LPG kaynaklı sorunlardan dolayı LPG nefret ettim. Bundan sonra şehir içi 11 Litre dahi yaksa benzinden şaşmayacağım.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bugün LPG dolum ağzını değiştirdim sanayide. Bir kaç gündür gaz aldıktan sonra fıslama geliyordu dolum ağzından. İlkde önemsemedim ama sonra saatlerce sürdüğünü gördüm bugün değiştirtdim. Saolsun bu pompacı arkadaşlar dolumdan sonra muhafaza kapağını takmıyorlar ve orası pas yapıyor bozuluyor. Yarın bir zincir bağlıcam kapakla tampon arasına kapak kaybolmasın diye. En azından kapağı takmasalarda kaybolmasın. Bilgi olsun işçilik dahil 40 TL tuttu masrafı. Gelmişken LPG sisteminede baktırdım komple makinayla kaçak varmı diye. LPG işi şakaya gelmez ara sıra kontrol ettirmek lazım.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
LPG dolum ağızları araç altında yasaklanacağı için benzin depo kapağının yanına aldırdım. Landirenzo servisinde yaptırdım. İşçilik dahil 150TL tuttu. Ayrıca araç altındaki spiral boruları da söküp metalden muhafazalar yaptılar. Spiraller de muayeneden geçmiyor.

Bizim HB kasalarda benzin kapağının içi dar. Buraya uygun bir aparatla içten araç gövdesine sabitlediler. Pompacı eleman vidalı aparata pompayı takınca sallantı falan olmuyor. Yoksa kırılabilirdi.

Tamponu deldirmekten çok çok iyi bir şey. Aparatı yuvasına takmanız 5 saniyeyi geçmez. Hiçbir zorluğu yok. Vidalı yuva içinde çekvalf olduğuna givenli de. Bir de plastik vidalı ve contalı kapak taktım. Hiçbir kaçak göçeği yok.

Geçen hafta bunlarla muayeneye gittim. İlk anda gerekli olmamasına rağmen sızdırmazlığa da girdim, sorunsuz geçti. TÜVTÜRK muayenesinden de sorunsuz tek seferde geçti.