Avrupa Basketbol Şampiyonu:Rusya

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
"İspanya'da düzenlenen 35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın finalde ev sahibi İspanya'yı 60-59 yenen Rusya şampiyonluğa ulaştı

Madrid'de oynanan ve büyük bir çekişmeye sahne alan final maçının son 2 dakikasına 5 sayı geride giren Rusya, Kirilenko ve Morgunov'u sayılarıyla farkı 1'e indirdi. Gasol'un kritik top kaybıyla maçı kazanma fırsatı yakalayan Rusya, Holden'ın bitime 2 saniyeye kala bulduğu basketle mücadeleyi 60-59 yenerek dağılan Sovyetler Birliği'nden sonra ilk şampiyonluğuna ulaştı."

ntvspor.net'ten alıntıdır.

14 gündür tüm maçları neredeyse kaçırmadan izledim. Harika bir şampiyona oldu. (Bizim için değil belki ama basketbol adına) Üçüncülük için Litvanya'yı şampiyonluk içinde Rusya'yı tutuyordum, ne güzelki ikiside istediğim gibi oldu.
Kendini beğenmiş İspanyollara çok güzel bir ders verdi Rusya ve AK-47.

Umarım ilerde bizim takımımızda bu şampiyonluklara ulaşır ve o zaman çok daha coşkulu sevinçler yaşarız.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Turkiyemle sevinemedim, bari Rusya ile sevineyim. Cifte vatandasligin faydalari :)

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krİlenkoyu Ta Eskİden Berİ Severdİm....acaba Bİzİm Mİllİler Ne DÜŞÜnÜyodur Oh Be Bİttİde Kurtuldukmu Dİyolardir.

elze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnancin Ve azİmİn Zaferİ HİÇ Pes Etmedİler
Helal Olsun

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ispanyolların ev sahibi avantajı,daha doğrusu hakemi etkileme avantajı bu maçta da işledi ama rusya,AK47 nin direnci ve genç [86 doğumlu] 13 numaralı Ponkrashov 'un etkili oyunuyla Avrupa şampiyonu oldular..Dünya şampiyonu nu da kendi evlerinde devirdiler..bence bu daha önemli...bence 13 numaralı oyuncu çok büyük potansiyelli..izlediyseniz 3 pozisyonu birden oynayabiliyo..