Autoglym SRP

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
cilayı sürmenin en püf noktası incecik sürmek, zaten boyaya yapışacak kısım çok çok ince ve kalın sürülen cila bezle parlatırken yüzeyden alınıyor. kalın sürünce silmesi de zor oluyor ve bayaa uğraştırıyor. koyu renklerde sürerken iz belli oluyor ve daha kolay ama abeyaz ve gri gibi renklerde farketmesi daha zor. bu günlerde havalar serin gidiyor, bi uçtan cilaya başlayıp komple geçiyorum, cilayı ilk sürdüğüm noktadan beklemeden silmeye geçiyorum, aşırı kurumamış oluyor ve kolay siliniyor. 1 gün kadar su görmezse daha iyi tutunuyor boyaya. yakında nanoya geçip waxları satılığa çıkarabilirim.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence arabanın durumu kötü ise bir pasta görmesi lazım..hele hele siyah renkte..
kullandığınız çoğu ürün güzel olsa bile pasta sonrası çok çok kalıcı olur..diğer şekilde geçici parlaklık verir...
mesela burada boya korumayı hatmetmiş bir abim-arkadaşım bundan önceki arabamda harikalar yarattı....kılcal çizik doluydu araba...

marka veriyorum ama meguiar s ın
1 kat 105 pastasıyla kemirdi arabayı...
2kat 205 (biraz daha ince)

bunları yaparkende makina arabanın üstünde fazla örselememesi için yeni bir icat bulmuş :) meguiar s ın plast-x diye bir ürünü farların stopların camlarını parlatmak için kullanılıyor...
pastaları yaparken az az da ondan karıştırdı...

bir kat hare giderici attı..
araba yıkandı kuruladı iyice..
bir kat makina cilası geçti...
en sonda elle wax mı ne sürdü onada m 50 mi neydi yanlış hatırlamıyosam

yolda arabayı neredeyse parnak la gösteriyolardıı..ben bile geçip arabanın karşısında oturuyordum :)
resmini atarım isterseniz

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyelerin için teşekkirler.Fakat aracın işini yaptık, arabayı da sattık.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amin, cümlemize.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
105+205 i bana uygula ben bile ışıl ışıl olurum :D

srpdeki amaç boyayı fazla inceltmeden parlak ve az çizikli veya çiziksiz yüzey oluşturmak ;)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
105+205 i bana uygula ben bile ışıl ışıl olurum :D

srpdeki amaç boyayı fazla inceltmeden parlak ve az çizikli veya çiziksiz yüzey oluşturmak ;)
bende onu demiştim arkadaşa bu pastayı bana geçsen 14 yaşıma dönerim heralde diye :)