Atikeri Ne Yapmalı ?

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar,

Aracımı aldığımda üzerine yeni takılmış olan (Şubat 2011) LPG sistemini sökmek istiyorum..

Takan firmayı aradım. Ruhsata işlimi diye sordu, evet dedim.. Sökme işlemini yapar, işçiliğimizi alırız gerisine karışmayız dediler.. Bende gerek yok kendim sökerim dedim :)

Çok fazla yol yapmıyorum, yaparsam da genelde şehirler arası tarzında yol oluyor 90-180km otoyol güzergahı. Uzun yolda aracım zaten çok az yakıyor.
Diğer bir sebep Aracıma lpg yi yakıştıramıyorum.. Kısacası kafaya koydum sökücem..

Atiker sıralı sistem lpg sistemi her şeyiyle sıkıntısız çalışır durumda. Sizce çıkartıp set halinde satmayımı denemeliyim? (Bu durumda alan arkadaş ruhsata işletemiyor sanırım.)

Yoksa Parça parça, (regülatör,ateşleme beyni, tank vs) mi satmalıyım.

Yada bunların haricinde fikri olan var mı? "hiç uğraşma kaldır at depoya, tankınıdan boya kompresörü yap, vs.. :)"

Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz söktükten sonra lpg işli olduğu için aracı muayne ettiremezsiniz. söküm projesi çıkıp muayeneye gidip daha sonra emniyetten lpg yi iptal ettirmeniz gerekiyor. bu projeyi kim veriyor derseniz özel yerler var ve güzel paralar istiyor. 1. sıkıntınız bu.

set halinde satmak isterseniz en fazle edeği 250-300-tl ki baya bi bekler bu şekilde. değermi tartışılır. ha lpg si işli bir araç sahibi alırsa işletme gibi derdi olmayacağı için sıkıntı olmaz alan kişi için.

3. şık madem duracak seti bozmayın muayne sırasında montaj yapar göstermelik geçersiniz.

sonuç olarak :D seti bozmayın dursun.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İStemiyorsan sök dursun yani satsan bile alacağın az bi rakama yazık. Ayrıca arkadaşın dediği gibi muayene vs. sıkıntı. Olur ya aracı satarsan felan gene takarsın öyle satarsın. vs. vs. ama kim taktırdı ki onu araca ?

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
siz söktükten sonra lpg işli olduğu için aracı muayne ettiremezsiniz. söküm projesi çıkıp muayeneye gidip daha sonra emniyetten lpg yi iptal ettirmeniz gerekiyor. bu projeyi kim veriyor derseniz özel yerler var ve güzel paralar istiyor. 1. sıkıntınız bu.

set halinde satmak isterseniz en fazle edeği 250-300-tl ki baya bi bekler bu şekilde. değermi tartışılır. ha lpg si işli bir araç sahibi alırsa işletme gibi derdi olmayacağı için sıkıntı olmaz alan kişi için.

3. şık madem duracak seti bozmayın muayne sırasında montaj yapar göstermelik geçersiniz.

sonuç olarak :D seti bozmayın dursun.

Lpg söküm projesi olayından haberim yoktu. siz yazınca araştırdım.. taktırmaktan daha sıkıntılı söktürmek.. :(

Sanırım en mantıklısı, bagajdaki tüpü söküp. lpg sisteminin enerjisini kesmek olacak. Muayene zamanı tankı yerine takarım tekrar.. Muayene ye kadar gaza gelirsem masrafına eyvallah eder gider komple söktürürm :D

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İStemiyorsan sök dursun yani satsan bile alacağın az bi rakama yazık. Ayrıca arkadaşın dediği gibi muayene vs. sıkıntı. Olur ya aracı satarsan felan gene takarsın öyle satarsın. vs. vs. ama kim taktırdı ki onu araca ?

Benden önceki iş bilmez sahibi taktırmış. Arac fazla yakıyor diye gitmiş lpg takmış sonra bakmış yine fazla yakıyor, arabyı satılığa koymuş :D

Aracın kasasına baktım 10 numara, motora baktım sağına soluna, yağ yakma vs yok. fazla ellenmemiş.. aldım arabayı.. Yola çıktım araba resmen gitmiyor..Sanki 150 hpdeğil 75 hp.. araba gaz yemiyor.. yolda aracların yanından geçerken dikkat ettim araba gaza basınca turbo gibi ıslık öttürüyor :D direk sanyiye gittim egsoza baktım hiç gaz çıkmıyor :D arabanın 1994 model katalatik konvertörü ve orjinal son susturucusu üzerinde.. Kataletiği iptal edip, egoz sistemini komple orjinali ile yeniledim, yan sanayi hava debimetresini BOSH ile değiştirdim.. Araba roket oldu, yakıt % 40 azaldı.. kısacası Atikerede gerek kalmadı... ( Bu arada arabayı aldığım adam özel bir opel servisinde usta :D)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bence sokturme en fazla tankı sok bagajda yer kaplamasın dıye koy kenarıya sonucta lpg lı arac olur uzun yola gıtcek lursun olur lazım olur olur satıp baska bı arac alıcam dersın bellımı olur sokturme derım ben kullanmada sokturmede dursun..

m3lih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence ver ateşi altından patlat gitsin atiker bi tek arabada sorun çıkartmıyor oda şahin dogan murat :D