Atiker LPG tüketim değeri Arıza Işığı ?

KlitschkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2001 model Astra G 1.4 16 V aracıma 1 ay kadar önce atiker LPG taktırmıştım.

İlk depolarda yüksek yakacağını söylediler o yüzden ölçüm yapmadım 1000 km ayarını da yaptırdım 2 hafta önce.

Pazartesi günü depoyu fulledim ( 35 Lt - 70 TL ). Bugün bitti. Bittiği km 335.
Yaklaşık 21 kuruş. Bunun tamamı şehir içi değil. Otobana çıkıp 90 a sabitleyip 100 150 km lik yolu bu şekilde gittim. Kalanı dur kalkı fazla olan şehir içi trafiği.

Çevremdekilere sorduğumda bu değerin fazla olduğu söyleniyor.
Ayrıca yokuşlarda üst üste stop ediyor. El freni ile dahi kaldırırken bağırtmak gerekiyor.

Yakıt sarfiyatını düşürmek için bişey yapılabilirmi ? ya da bu değerler bu araç için uygunmu ?

Ek olarak LPG bittikten sonra benzine geçtiğinde arıza ışığı yandı LPG yi kapattıktan sonra söndü. Gaz aldığımda yanmıyordu..

Biraz uzun oldu galiba :) Yorumlarınızı bekliyorum :)

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 2003 1,4 90hp astraya atiker taktırdım.1000km ayarını yarın yaptırıcam ilk iki depoda 34,5lt gaz ile 400km yaptım.aceba diyorum ayar yaptırmasammı bozarlar yakıt artar diye korkuyorum:)))

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıtta anormallik yok şahsi fikrim.Biraz daha kullanınca değerler düşecektir.Ayrıca araç 1.4 olduğu için sıkıştırmalarda tüketim artacaktır.Arıza ışığı konusunda pek bilgim yok ama çoğu lpg kiti taktıran kişinin aracında lamba devamlı yanıyor.Yinede tech2 ye bağlatıp neden yandığını öğrenmekte fayda var.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başka yorumu olan yokmu ?

al sana yorum. 25 kuruş yakıyo km de. 1.6 motor ve landirenzo kit. 1 ay sonra ayar cektirdim. ayar sonrası gaz bitiğinde 23 kurus tu km de ama sonra fulledim yine 25 kuruş :)

21 kurus yaksa oper basımın ustune koyarım. 17-18 için ugrasıyorum bende.

KlitschkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
al sana yorum. 25 kuruş yakıyo km de. 1.6 motor ve landirenzo kit. 1 ay sonra ayar cektirdim. ayar sonrası gaz bitiğinde 23 kurus tu km de ama sonra fulledim yine 25 kuruş :)

21 kurus yaksa oper basımın ustune koyarım. 17-18 için ugrasıyorum bende.

valla hepimiz onun için uğraşıyoruz :D bujileri mi değiştirsek tüm filtreleri yağı falan değişti çünkü:rolleyes:

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben o zaman hiç gidipte adamları rahatsız etmiym dün ince bir hesaptan sonra 1.75 TL den gazın litresi 17,5 kuruş yakmış..

gazı istanbul gibi pahalı alsam 2 TL civarı 0.20-0.22 falan yakacaktı.demek iyiymiş benim tüketimim.

KlitschkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben o zaman hiç gidipte adamları rahatsız etmiym dün ince bir hesaptan sonra 1.75 TL den gazın litresi 17,5 kuruş yakmış..

gazı istanbul gibi pahalı alsam 2 TL civarı 0.20-0.22 falan yakacaktı.demek iyiymiş benim tüketimim.

benimki de 100 km de 10 litre yakıyor ama lpg 1.99 o yüzden aynı bizimkiler. sizin aracınızın teknik özellikleri nedir ?