Ateşleme Bobini & Devir Kesikliği [VİDEO]

STALKERx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda hemen hemen 2 aydır devirin düşerek titreme sorunu vardı. Aman aman birşey olmasada Hararet arttıkça devirin aşağı düşerek titremelerin arttığını gördüm. (buda bazen sinir bozucu oluyor) Bugün EGR valfi başta olmak üzere Temizledim, Yağı ve Bujileri değiştirdim. Sorun düzelmedi. Araştırdığımda Atesleme bobininin Ömrünün 60bin - 80bin KM olduğunu öğrendim. aracımda 60bine girdi.

Ateşleme bobini yavaştan ben gidiyorum mu diyor acaba? :) Değiştireyim mi? Sorun Bobindenmi kaynaklanıyor ? (Video aldım yardımcı olursanız sevinirim.)

Son düzenleme:

STALKERx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten tek ihtimal olarak Ateşleme bobini kaldı. Yarın ilk iş gidip bir bobin almak olucak :) Umarım sorun Ateşleme bobinidir.

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rölanti

Aynı sorunu bende yaşadım baya bir araştırdım.biraz bahsedeyim fakat benimki corsa c..yakıt pompasından,egr valfinden,katalizörden,boğaz kelebeğinden,benzin filtresinden,oksijen sensöründen,bujiler ve kablo takımından olabilir.boğaz kelebeğini temizleyip,benzin filtresini değiştirdim würt marka enjektör temizleyici döktüm, hava filtresinide değiştirdim sorun çözüldü. Bundan önceki corsa B de aynı sorunu yaşadım rölanti titriyordu ve giderken ara ara gaz yemeyip yığılma yapıyordu komple bujileri ve kablolarını yeniledim (gm marka) sorun çözüldü

STALKERx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu bende yaşadım baya bir araştırdım.biraz bahsedeyim fakat benimki corsa c..yakıt pompasından,egr valfinden,katalizörden,boğaz kelebeğinden,benzin filtresinden,oksijen sensöründen,bujiler ve kablo takımından olabilir.boğaz kelebeğini temizleyip,benzin filtresini değiştirdim würt marka enjektör temizleyici döktüm, hava filtresinide değiştirdim sorun çözüldü. Bundan önceki corsa B de aynı sorunu yaşadım rölanti titriyordu ve giderken ara ara gaz yemeyip yığılma yapıyordu komple bujileri ve kablolarını yeniledim (gm marka) sorun çözüldü

Würth Enjektör temizleyicisinden ve ateşleme bobininden aldım bakalım sorunu çözebilecek miyim? Egr daha yeni zaten öyle bi temizleyip taktım boğaz kelebeğîde yakın zamanda temizledim. Tahminim atesleme bobini

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devirde o dalgalanma olunca arac silkeleme yapiyor mi yani devir saatine bakmadan hissedebilir misiniz

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi