Astranın direksiyonu sert değil mi?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm gün arabayla dolaştım.sonra abim arabaları değişelim bi kaç saatliğine dedi(yengeyle buluşacaktı da :) ).ben arabadan indim onun arabasını aldım(2013 fiesta).fiestanın direksiyonu o kadar yumuşaktı ki hayret ettim.yağ gibi dönüyor.ikisi de elektronik hidrolik olmasına rağmen bu kadar büyük bir fark beni şaşırttı.başka araba kullanan (özellikle ford) arkadaşlar daha iyi bilir bizimki diğer arabalara göre ağır değil mi?

Pluto1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astranın direksiyonu sert değil mi?

Bence de çok sert , bazen a3 ve bmw 1 kullanıyorum onların yanında gerçekten çok sert.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla diger arabaları bılmem ama bana gayet yumuşak gelıyor.  Tek elinle rahat rahat cevırıyorsun. Daha ne olsun ki?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Astra G'nin direksiyonundan sert olduğu kesin. Astra G yeniyken serçe parmağımı direksiyona takıp rahatlıkla çevirebiliyordum, direksiyonu çok yumuşaktı. Keza amcamın Toyota Corolla'sında da aynı şekilde hafif bir direksiyon mevcut. Ancak Astra J'nin direksiyonu onlara göre daha sert.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bundan önce sürekli çok sert direksiyonlu araçlar kullanmış olacağım ki, Astra'nın direksiyonu bana aşırı yumuşak geliyor.  ::)
Hatta Passat kullanan bir arkadaşım benim Astra'nın direksiyon yumuşaklığına hayran olmuştu ama debriyajı Passata göre çok sert demişti.  :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anlaşılan bazı araçlara göre sert bazılarına göre yumuşak.ama fırsatınız olursa fiestayı bir kullanın derim.araba oldugu yerde serçe parmakla dönüyor.çok şaşırttı açıkçası

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Bundan önce sürekli çok sert direksiyonlu araçlar kullanmış olacağım ki, Astra'nın direksiyonu bana aşırı yumuşak geliyor.  ::)
Hatta Passat kullanan bir arkadaşım benim Astra'nın direksiyon yumuşaklığına hayran olmuştu ama debriyajı Passata göre çok sert demişti.  :)

ևok ilginç Mert, babamın Passat'ının direksiyonu bizim Astra'dan daha yumuşak geldi bana. Acaba Passat'ların donanımları veya üretim yılları mı fark ediyor, yoksa elimizin ayarlarının bizde yarattığı hisler mi bu kadar farklı. (:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
anlaşılan bazı araçlara göre sert bazılarına göre yumuşak.ama fırsatınız olursa fiestayı bir kullanın derim.araba oldugu yerde serçe parmakla dönüyor.çok şaşırttı açıkçası

Hanımın kuzeninin Fiesta'sında bende dediğini fark etmiştim, inanılmaz hafif bir direksiyonu var.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Hanımın kuzeninin Fiesta'sında bende dediğini fark etmiştim, inanılmaz hafif bir direksiyonu var.
abi valla acayip bir fark var hayret ettim sürünce.hatta eve gelene kadar çift el sürdüm arabayı her an kaçabilir gibi geldi :) .acaba bizim arabalar 1500 kg o araba 1000 kg onun da etkisi var mıdır?bi de bizim lastikler 17 fiesta 14 inc o da etkili olur mu?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
abi valla acayip bir fark var hayret ettim sürünce.hatta eve gelene kadar çift el sürdüm arabayı her an kaçabilir gibi geldi :) .acaba bizim arabalar 1500 kg o araba 1000 kg onun da etkisi var mıdır?bi de bizim lastikler 17 fiesta 14 inc o da etkili olur mu?

Ne desem yalan olur şimdi bilmediğim için. (:)

Ama şu varki durduğu yerde çevirmekte çok kolay, herhalde araç dururken direksiyona arabanın ağırlığı ve jant büyüklüğü etki etmiyordur diye düşünüyorum.