Astram yag eksiltiyor,normalmi?

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birol bey çok ince yağ kullanıyorsunuz.astraların yağı 10w-40 tır.0w-40 neredeyse yok gibi bişe.zaten kullanma kılavuzunda da öyle yazıyordur muhtemelen.10 40 gm yağı koyun yağ eksiltmeyi keser:good:

Seckin arkadasta kalin kullanma diyo aranizda kaldim valla

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama ben 0 w 40 yagin degisme araliginin 15000 de bir oldugunu ve daha iyi yaglama yaptigini biliyorum acaba yanlisimmi var:confused: serviste hep 0 w 40 kullanmis valla ne yapacagimi bilmiyom
Şimdi 0 40 yağ daha ince ve performanslı bir yağ olduğundan kolay kolay bozulmaz ama ince olduğu için motor parçaları arasından rahatlıkla sızıntı yapabilir özellikle de yüksek devirlerde sekmanların arasından kayar.bu yüzden de eksiltebilir bizim arabalarda.10 40 la deneyin sorununuzun düzeleceğini düşünüyorum.kullanma kılavuzuna mutlaka bakın.orada tavsiye edilenden başka bir ölçüde yağ kullanmayın.çünkü her motorun yapısına ve parçalarının özelliğne uygun bir yağ ölçüsü vardır.ben 0 40 koyan hiç astracı görmedim.aracınızın ilac ı GM 10 40:good:

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi 0 40 yağ daha ince ve performanslı bir yağ olduğundan kolay kolay bozulmaz ama ince olduğu için motor parçaları arasından rahatlıkla sızıntı yapabilir özellikle de yüksek devirlerde sekmanların arasından kayar.bu yüzden de eksiltebilir bizim arabalarda.10 40 la deneyin sorununuzun düzeleceğini düşünüyorum.kullanma kılavuzuna mutlaka bakın.orada tavsiye edilenden başka bir ölçüde yağ kullanmayın.çünkü her motorun yapısına ve parçalarının özelliğne uygun bir yağ ölçüsü vardır.ben 0 40 koyan hiç astracı görmedim.aracınızın ilac ı GM 10 40:good:

Tavsiyelerini dikkate alacagim ve denemeyide düsünüyorum ikna edici baska bi cvp bulamazsam hem zaten arabadan anlamayan trabzonlu cok nadirdir heralde;) anlayamadigim benim ,bu zamana kadar ayni yagi kullandim böyle bisey yoktu simdi niye var,cok tesekkürler

Son düzenleme:

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyelerini dikkate alacagim ve denemeyide düsünüyorum ikna edici baska bi cvp bulamazsam hem zaten arabadan anlamayan trabzonlu cok nadirdir heralde;) anlayamadigim benim ,bu zamana kadar ayni yagi kullandim böyle bisey yoktu simdi niye var,cok tesekkürler
Belki de yağınızın markasını değiştirmenizden kaynaklanmıştır.her zamanki yağınıza geri dönün bence.

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yap konusunda opelin orijinal yağı olan GM yi yada opelin sponsorlarından Delphi yi öneririm.Ben delphi kullanıyorum çok da memnunum.motorunuz 1.6 16v değil mi?o zaman yağ ölçülerimiz de aynı olması lazım.siz yine de kullanma kılavuzunda belirtilen yağı kullanın.kesin 10 40 diyecektir.seçkin arakadaşa katılmıyorum.fabrikanın tavsiye ettiği yağ neyse odur.iyi geceler...

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yap konusunda opelin orijinal yağı olan GM yi yada opelin sponsorlarından Delphi yi öneririm.Ben delphi kullanıyorum çok da memnunum.motorunuz 1.6 16v değil mi?o zaman yağ ölçülerimiz de aynı olması lazım.siz yine de kullanma kılavuzunda belirtilen yağı kullanın.kesin 10 40 diyecektir.seçkin arakadaşa katılmıyorum.fabrikanın tavsiye ettiği yağ neyse odur.iyi geceler...

Valla kitapcikta 5,10 yada 15 diyor,ben en iyisi dedigin gibi 10 w40 a dönüp bide öyle deneyeyim,yardimlarin icin cok tsk,cok yardimci oldun:) iyi geceler

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonucu bana da bildirin merak ettim şimdi:)siz giresunlusunuz sanırım.görüşmek üzere hemşerim

Evet Giresunluyum,en kisa zamanda Insaallah,su balatalarla yazlik tekerleri bi alayim hepsi bi arada cikar,:) yagida yeni degistirmistik ama:D castrol yada mobil almayi düsünüyorum