astram BMC kamyon gibi

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşlar dün ve ondan önceki gün astramı otoparktan çalıştırıp çıkarken acayip bir ses oluştu, iki seferde de direksiyon tam solda ve klima açıktı, yaklaşık 5 saniye süren yükses desibelli bir fıslama( sanki hava kaçıyor gibi ya da eski burunlu BMC kamyonlarda motor rölantide çalışırken duyulan bir ses var ya işte o sese benzer bir ses) oldu. sanayi ye gittim ustalar duymamız lazım dediler, ama ses tekrarlamadı, bir usta hava sıkışmıştır hava kanallı disklerde ondan olmuştur dedi, önerilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. bir de arka sol teker bilyelerim dağılmış, fiyatı hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa mennun olurum, saygılarımla.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Asla direksiyonu tam sağ veya tam sola dayamayın..Direksiyonu en sona yasladıktan sonra bir santim kadar geri bırakın..Bu şekilde hidrolik direksiyon pompasına binebilecek ekstra yükten kurtulmuş olursunuz..
Heleki direksiyonu sona kadar dayayıp asla motoru devirlendirmeyin..

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ses sizce direksiyon tam çevrilmekten mi kaynaklanıyor, önceleri de aynı şekilde kullanmama rağmen böyle bir ses yoktu.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
direksiyonu tam çevirdiğiniz ve o şekilde dayalı halde tuttuğunuz durumlarda çıkan anormal sesleri normal olarak karşılıyorum..

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler ama desibeli yüksek bir ses bu. hafif bir fıslama değil.

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemli bir noktayı yazmayı unutmuşum, bu ses sağ ön teker civarından geliyor.

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorunumu buldum sonunda ses geçen hafta değiştirdiğim triger kayışının sesi, yazarken çok mahçup yazıyorum nasıl olurda bilemedim diye:( . ama daha önceki araçlarımda triger değiştikten sonra çıkan ses buna hiç benzemiyordu, demekki OPEL farkı bu, saygılarımla.