ASTRA'05 cdti Turbolama ve devir saati sorunu

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabamı 2 gün önce özel opel servise bıraktım usta tech2'yi bağladı ve AGR'nin kurum yaptığını birde Grand okuyucu'nun değişmesi gerektiğini söyledi ve bugün aradığımda sorun kalmadığını belirttiler..tabi ben daha test etmedim iş çıkışı teslim alıcam fiyat konusu ise daha dönmediler ama başta 80 TL işçilik + 150 TL Grand Okuyucu ( ne olduğunu bilmiyorum)'nun değiştiğini söylediler..sizce fiyat ve tamir nasıl? yorumlarınızı bekliyorum..:)

bymfg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Grang okuyucusu grangin yani motor devrini algilyip devir saatine ileten alet diye biliyorum. Bu sanki devir saatinin dengesizliğine bağlaninca mantikli gibi geliyor fakat siz yukarida gaza bastigimda araç bağiriya demşsiniz yani devir aliyorda bu devir tekerlere iletilmiyor gibi. Doğru anlamişsam ozaman grang okuyucunuz doğru gösteriyordu. Egr ye gelince evet bu tip güçten düşmeler yapiyor özellikle kuvvetli gaza yüklenmelerde sollama gibi hilanicana aksine yiğiliyo bu tip sorunlara sebep olduğunu duydum ve yaşayan arkadaşlarada şahit oldum değişince sorunlari bitmişti.

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediklerin gayet mantıklı geldi bana..açıkcası hiç anlamam motordan ama yanlış telefuz ettiğim parçaların ne işe yaradığını ve benim yazdıklarımla ilişkilendirdiğinde gayet mantıklı..doğru anlamıssın dedğim gibi gaza bastığımda ibre gidip geliyor hatta bazen titriyor gibi ama araç asla ivmelenmiyor tam tersine uyuz uyuz hızlanıyor ve arkadaki araçlar haklı olarak beni selektör manyağı yapıyolar..umarım tekrar etmez umarım haksızsındır :) yanlış anlama lütfen latife yapıyorum..teşekkrüler yazdıklarına

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende rampada klima çalışırken aynı problemi yapıyordu, klimasız bir sorun yoktu. servise götürdüm ve turbo valfinde problem var dediler 175 tl değiştirdiler, bakalım düzelecek mi ?

sorununuz düzeldimi arkadaşım?? benim sorun gene nüks etti..uzun yolda sıkıntı yaratıyor

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak ettim..ne çıkacak acaba..geriye turbonun selenoid valfiyle debriyaj kaldı sanırsam..kolay gelsin ..sonucu yazarsanız bizlere de faydası olur..saygılar..

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustayı aradım görmem gerekir tech2 ye bağlamam gerekir diyor..fırsatım olursa bugün götürcem ama sadece baktırcam bu ay suyunu bile değiştirecek durumda değilim:)

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yag ı ıle mazot pompasını degıstırdıkden sonra kesti hep shellden gtl motorın koyuyorum vıtes gecıslerınde turbo kapanmıyor bıle... devamlı 3bın devırde atik