ASTRA - Yeni City

srkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni city gerçekten güzel olmuş ve donanım listesi de bayağı kalabalık...Astra, yakında kasa değiştirecek, yüzü bence çok eskidi...

yeyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burada da çok açıkça ifade edildiği gibi honda city mi daha iyidir üstündür astra mı gibi bir soru yok ortada herhangi bir karşılaştırma ve kıyaslama da yok.

bütçemle alabileceğim iki araba bu, hondanın şanzımanı konusunda daha olumlu şeyler duydum acaba bu yüzden honda city mi alsam opel sedan mı alsam diye bir konu var ortada...

sen bu iki arabayı nasıl kıyaslarsın nasıl aynı kefeye koyarsın diye tepki göstermeden önce sorunu anlamaya çalışsak daha iyi olacak.

benim kanaatime göre de astra hem daha kullanışlı ve konforlu, hem daha sağlam hem de ikinci elde daha kolay elden çıkarılabilecek bir araç.

sizin durumunuzda olsam tercihimi astradan yana kullanırdım.

çok teşekkürler, gayet iyi özetlemişsiniz durumu

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne Olursa Olsun 1.6 Honda Kalkarken 1.6 Astrayı Her türlü Yer Ama Uzun Yoldada Astra Hondayı Yermı Bilemıyecem :)
Ataklık olarak civic ve diğer japon arabaları iyiler astra onlarla yarışamaz ama otobanda çok bir farklılık yok astra devrini ve hızını kazandı mı tank gibi gidiyor, civicin tipini beğenirim daha atak ama ben şahsen elimin altında tenekeden yapılmış hissi uyandıran ve öyle sesler çıkaran bir aracı almam .Otomobil insana bir tok bir his vermeli. Aynı sorun leonda da var hem de leonu tsi motoru civicten daha iyi olmasına karşın, adama sağlam bir araba izlenimi vermiyor. Civic in euroncapdan 5 yıldız alması gelince sınıfı öğretmen torpili ile geçmiş ESP konulmuş diye 3 ekstra puan vermişler , yoksa kasa aynı kaza hasarı ve vurma testindeki puanları aynı kalmış değişen birşey yok

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cıvıc ile astra deseydin kesinlikle cıvıc derdim ama astra ile cıty diyosun o zaman astra diyeceğim hakkınızda hayırlısı.

baştan söyliyeyim yazacaklarım polemik yaratmak yada opeli kötülemek amaçlı değildir zira bende opeli sevmesem bu sitede aktif üyelik yapmam. opelin malzeme kalitesi ve işçiliği malum iyi diyosunuz peki size soruyorum kaçınızın astrasında koltuk gıcırtısı ve ön konsoldan takırtı tukurtu gelmiyor şayet 2 aylık fabrika çıkışlı astranın bile böyle problemleri var hani malzeme kalitesi ve işçilik o zaman ayrıca http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=536&page=3 şu başlıkta sizler sayfalar dolusu şikayet yazmışınız madem opel o kadar kaliteli bu konuda bu sayfalar nasıl doluyor yol tutuşu iyi diyosunuz oda sert süspansiyonlardan kaynaklanıyor ben Hondaya iyi demiyorum illaki hondanında kötü yanları var ama opelde sizlerin büyüttüğü kadar kusursuz araçlar yapmıyor birde bu sitede nedense kimse araç karşılaştırılmalarına tarafsız ve marka fanatikliği yapmadan bakmıyor yani bir a3 ile astra kıyaslansa astra iyi deniliyor :D benim aracım honda ve 7-8 aydır bende ve 10 yaşında bir araç inanın malzeme kalitesi bence çok iyi ve 10 yaşında olmasına rağmen konsolda koltuklarda yani araç içinde tek bir tık ses yok motor zaten 10 numara problemsiz ve sorunsuz tek eksisi bana göre yol sesini çok alması evet 120 den sonra yol sesi dinlemeye başlıyosunuz :D bunda sonraki aracım büyük konuşmayayım ama büyük ihtimal gene honda olur uzun lafın kısası ise kargaya yavrusu şahin görünürmüş....

Son düzenleme:

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sedan Astra'ya hiç ısınamadım. Çoğu yönden Opel,Honda'dan,yani Astra , city den üstün olsa da , city nin tasarımı çok daha modern,çok daha şık.Ancak malzeme kalitesi,yol tutuşu,güvenlik ve donanım bakımından bence Astra daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cıvıc ile astra deseydin kesinlikle cıvıc derdim ama astra ile cıty diyosun o zaman astra diyeceğim hakkınızda hayırlısı.

baştan söyliyeyim yazacaklarım polemik yaratmak yada opeli kötülemek amaçlı değildir zira bende opeli sevmesem bu sitede aktif üyelik yapmam. opelin malzeme kalitesi ve işçiliği malum iyi diyosunuz peki size soruyorum kaçınızın astrasında koltuk gıcırtısı ve ön konsoldan takırtı tukurtu gelmiyor şayet 2 aylık fabrika çıkışlı astranın bile böyle problemleri var hani malzeme kalitesi ve işçilik o zaman ayrıca http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=536&page=3 şu başlıkta sizler sayfalar dolusu şikayet yazmışınız madem opel o kadar kaliteli bu konuda bu sayfalar nasıl doluyor yol tutuşu iyi diyosunuz oda sert süspansiyonlardan kaynaklanıyor ben Hondaya iyi demiyorum illaki hondanında kötü yanları var ama opelde sizlerin büyüttüğü kadar kusursuz araçlar yapmıyor birde bu sitede nedense kimse araç karşılaştırılmalarına tarafsız ve marka fanatikliği yapmadan bakmıyor yani bir a3 ile astra kıyaslansa astra iyi deniliyor :D benim aracım honda ve 7-8 aydır bende ve 10 yaşında bir araç inanın malzeme kalitesi bence çok iyi ve 10 yaşında olmasına rağmen konsolda koltuklarda yani araç içinde tek bir tık ses yok motor zaten 10 numara problemsiz ve sorunsuz tek eksisi bana göre yol sesini çok alması evet 120 den sonra yol sesi dinlemeye başlıyosunuz :D bunda sonraki aracım büyük konuşmayayım ama büyük ihtimal gene honda olur uzun lafın kısası ise kargaya yavrusu şahin görünürmüş....

her durumda opelde kullanılan malzeme firma tercihi ve yerel rakipleri sebebiyle hondadan daha iyi.
hondanın yapamadığından değil tercihen kullandığı malzeme ile alakalı.

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yusuf o linkini verdiğin konuya bende yorumda bulundum. Orda sayfalarca yazılmış çizilmiş yorumlar var. Ama o kadar boş ve gereksiz şikayetler varki. 10 senelik aractaki şikayetler yazılmışki bu çok normal. Örneğin arkadaşın biri, aracında yağmur sensörü, far sensörü yok diye oraya yazmış çizmiş. Biri kol dayaması yok demiş. Bunlar şikayet mi sence. Aracını alırken bunların olmadığını görüpte almadınmı. Aracımın sert süspansiyonundan şikayetciyim desen kabul. Kaldi ki bende rahatsızım. Ama bunu diğer yolculuklarımda bana verdiği güvenli yol tutuşuyla amorti ediyor. Ayrıca honda ile şikayetlerin linkini bende istersen verebilirim. Honda ile az çok benimde bilgim var. Çünkü bu aracımı almadan önce fazlasıyla araştırdım. Hondanın boş, donanımsız modeline vereceğin para ile Opelden daha donanımlı bir model alabiliyorsun.
Konuya dönecek olursak yeni city ile astra kıyasalanamaz bile. Civic kıyaslanabilir. Benim tercihim Astra olur. Herkezin zevki ve beğenisi farklı haliyle. Ben Astranın dizaynını ve çizgilerini seviyorum. Bana göre Civic te hoş, fakat Civic e vereceğim paraya Astra alırım.

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğim gibi polemik yaratmak amacı ile o yazıyı yazmadım benim düşüncelerim bunlar sadece ve astranın kıstası bencede cıvıc çünkü cıty astranın emsali bir araç değil ama herkezin düşüncesi farklı tabi linkini verdiğim konuda ise takdir edersinizki donanım eksiklikleri haricinde bir çokta problem şikayetleri mevcut tabiki hondanın problemleri var olmaması imkansız zaten bende honda opelden iyi yada opel hondadan iyidir demedim şayet opeli kötü bulsam 2 tane farklı opel modeli kullanmazdım ama şuan bir honda sahibi olarak ve geçmişte opel kullandığım için kendi araç modelimle geçmişteki kullandığım opel modelleri ile kıyas yaptığımda honda bana daha mantıklı geliyor en azından opel kadar konforlu değil onda hemfikirim ama malzeme kalitesi vs.vs. kısımlarında sizlerle aynı düşüncede değilim kullandığım araç 10 yaşında olmasına rağmen hala taş gibi ve sorunsuz eğer benim astramı 10 yaşına kadar kullansaydım bu kadar sorunsuz kalabileceğinden emin değilim neyse arkadaşımızın konusunu fazla dağıtmayalım sonuç olarak kararı kendisi verecek ve opelde alsa honda alsa hakkında hayırlısını diliyorum