astra yağ

Gardi74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,4 2000 model astram var ve yağ çubuğunda yağ 2 diş gözüküyo sıkıntı olur mu ışık yanmadı ama.
diğer problemimde havalar soğuyunca vites geçişlerim biraz ağrlaştı. önce tık tık geçerdi şimdi hani o tık hissini alamıorum sanki kumun içinde değiştiriyorum gibi .
yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ çubuğunuzu tam bilmemekle beraber eğer ucunda bahsettiğiniz 4 diş bulunuyorsa en alttaki diş minimum, en üstteki diş maksimum dersek 2.diş orta yani yağınız normal,Tabi araç düz zeminde ve o şekilde baktıysanız. KAfam rahat etsin diyorsanız daha önce koyduğunuz yağdan az birşey ekleyip seviyeyi maksimuma yakınına getirin yalnız dikkat edin maksimumu sakın geçmeyin.
Vitese gelirsek havanın soğumasıyla beraber aynı sorun bendede oluştu vites körüğünü söküp orda çalışan mekanik parçalar WD40 yağ sıktım ve aynı şekilde kaputu kaldırp vites değiştirmeye yarayan mekanik aksama da yağı sıktım ve vites geçişleri geçici düzeldi 1 ay kadar düzeldi tekrar sorun ortaya çıktı. Ben şanzıman yağına baktırıp değişmeyi düşünüyorum belki vitesler bir nebze olsun düzelir umuduyla. Değişirsem sonucu buraya yazarım.