Astra yağ lambasi yanıp sönme

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ben bu aracta zaten gm marka yag fiktresi kullaniyordum bu ariza basladiktan sonra yeniden gm marka ile degistirdim aracin yagi ise mercedes benz marka 5w40 motor yagi zaten bu ikinci yağ bakimi zaten arac 105000 km de lpg yok benzinde binilmiş.

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

Bakin bu aracin aynisi değil ama bubsekilde oluyor

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ustat öncelikle yağ filtresi değiştirin. Bazen yağ filtresi özelliğini yitiriyor ve yeteri kadar basınç oluşacak yağı veremiyor. Bu nedenle yağ lambası yakabiliyor, hatta bazı araçlarda gaza basıldığında yağ lambasının söndüğü bile oluyor. Kısacası önce yağ filtresi değişikliği yapabilirsiniz.

Bu aracin aynisi degil ama bu sekilde oluyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben bu haliyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Takip etmek lazım.

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ben bu haliyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Takip etmek lazım.
Takip ediyorum ama sabah ilk marş yapacagim zaman göstetgedeki ışıklarin sönmesini beklersem ve mars yaparsam hic bir sorun yok. Ama göstrtgedeki ışiklar sönmeden direkt kontagi açar âcmaz marş yaparsam bu videodaki gibi oluyor belki normaldir diyese ďüşünmuyor degilim.. yazilim olabilir diye guncel yazilimda yaptirdim..

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Murat hocam, zaten aracın ışıkları sönmeden marşa basmayınız. Araç kontağı ilk açtığımız anda yapması gereken elektronik kontrolleri yapıyor ve varsa hata kodlarını beyine yazıyor. Hata kodu yoksa ilgili ışıkları söndürüyor. Genel olarak marş basmadan önce ışıkların sönmesini beklemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aslinda haklisin bende bu sekikde biliyorum bende mercedes calisaniyim hani bir kere olduya rastladim ya aklima taktim orayi

• Beğen
Tepkiler: Hasip