Astra yağ lambasi yanıp sönme

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Astra h 2010 model benzinli z16xer motor. Sorunum şu şekilde sabah aracı ilk calistirma sırasında eger aracin kontagıni göstetgedeki ışıklar sönmeden direkt marş yaparsam yağ lambası söndükten birkac saniye sonra hemen yanip sönüyor göz kırpması gibi ama aracin kontağini acip göstergedeki lambalarin sönmesini beklersem herhangi bir sorun yaşamiyorum bunu sadece uzun süreli yatinca yapiyor mesela 10 12 saat kadar sonra gün içinde hiç yapmiyor. Aracın yaği 5w40 orjinal yağ filtresi kulandim herhangi hata kodu vermiyor

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yağ pompası olabilir baktırmak gerekir

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Merhaba birçok ustaya sordum yağ basinclari gayet normal diye ölcüm yaptilar. Ama eger yağ pompasindan olsaydi nicin kontak ışıklarini sonduğunde marş yapinca göz kirpma yapmiyor. Nasil bir ariza yoksa aslinda normalmi anlayamadim. Acaba diyorum arac beyni sistemleri kontrol ediyorda ben ona zaman olarak izin vermedigim icin mi sisteme girip yağ basincini kontrol etmeye calisiyor

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Acaba hic kimsenin başina gelmedi mi bi sekilde bir arıza

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Basınç değil ilk marşta pompanın yağ pompalaması ile alakalı gibi sonrasındaki marşlarda sorun yapmıyorsa benim aklıma pompa geldi ondan

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Çok tesekkur ederim bende yetkili mercedes servisinde yedek parca uzmaniyim bizim atolyedeki ustalarada sordum bir anlama veremediler bende bir anlam veremiyorum..

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Elektrikli yağ pompasi olsa anlayacagim ama bildigimiz klasik yag pompasi bu işi ancak başina gelen bir usta cözebilir diye dusunuyorum aslinda forumda birinin basina gelmis o kisiyede yorum yazdim ama geri donuş yapmadi.. daha arac 2010 olmasina rağmen 104000 km de actirmak ve ugŕaştirmak aracla oynatmak istemiyorum

murattasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Boyle kafasi opelde calisan bir ustada olur ama ben bulundugun sehirdeki opelcilere sordum hic kimsenjn basina gelmemis malesef

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ustat öncelikle yağ filtresi değiştirin. Bazen yağ filtresi özelliğini yitiriyor ve yeteri kadar basınç oluşacak yağı veremiyor. Bu nedenle yağ lambası yakabiliyor, hatta bazı araçlarda gaza basıldığında yağ lambasının söndüğü bile oluyor. Kısacası önce yağ filtresi değişikliği yapabilirsiniz.