astra twinport p1113 arıza kodu nedir tamiri varmıdır....

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar aracım astra 2004 model twinport sabah yola çıktığımda motor ışığı yanıyor. arıza kodu p1113 nasıl bir arızadır tamiri varmıdır. manifolttaki bir sensör arızasıymış sanırım... şimdiden teşekkürler..

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 tane teşhis buldum ama teknik terimlerden anlamam.Arkadaşlar birşeyler yazar,ama sorun sanki manifolddaki bir sensörden kaynaklanıyor gibi.

1.I have this as the Port Deactivation Position Sensor.
This is a 3 pin sensor mounted to the inlet manifold twinport rail so the ECU can determine the flaps position.(Bahsi geçen sensör manifolda yerleştirilmiş 3 pinli bir sensör,böylece beyin, flap-sübap diye buldum- pozisyonunu belirliyor.

2.replacing the inlet manifold on the twinport normally cures the p1113 code
(manifoldun değiştirilmesinin arızatı giderdiği yazıyor)
3.Bir tanesinde de twinport kelebeklerinden kaynaklandığını yazmış

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar aracım astra 2004 model twinport sabah yola çıktığımda motor ışığı yanıyor. arıza kodu p1113 nasıl bir arızadır tamiri varmıdır. manifolttaki bir sensör arızasıymış sanırım... şimdiden teşekkürler..

Geçmiş olsun kenan bey sanırım uzun süredir yoktunuz forumda...ayrıca arabanızın yağ eksiltme sorunu çözüldümü...

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun kenan bey sanırım uzun süredir yoktunuz forumda...ayrıca arabanızın yağ eksiltme sorunu çözüldümü...

teşekkür ederim kemal bey
1 ay oldu 3. kez açıldı motoru ve 1000 km oldu daha eksiltme olmadı ama yukarıda bahsettiğim arıza başgösterdi...

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalar bu konuda yorum yapamayac mı ki.. şimdiden teşekkur ederim...

GOLD MASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçınızın arızası emme monifoltun üzerindeki sensör arızası yüzde yüz arızalıdır bilginiz olsun aracınız astra h kasa z1.6xep motordur arıza her iki türlüde verebilir emme manifoltunuz konpile oldugu için yetkili serviste fiyatı 1000 tl civarıdır arkadaşım bu arıza için biz özel servis olarak electronic bir ufak parça yaptık emmo monifoltu araç üzerinden hiç bir şekilde sökülmeden sorununuz düzeliyor ist dışındaysanız size parçanızı kargo ile göndeririz özel serviste 5 dk içinde parçanız yerine takılıp halledilir ve arızanızdan kesinlikle kurtulursunuz msn adresimden irtibata gecebilrsiniz bizimle

P1113 Port Deaktivasyonu Pozisyon Sensörü Devre Voltajı Düşük

P1113 Port Deaktivasyonu Pozisyon Sensörü Devre Voltajı Yüksek

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar aracım eskişehirdeki yetkili servis tarafından onarıldı. voltaj hatası veriyormuş yarım günlük işlem sonrası parca değişikliği olmadan arızam çozuldu. yorum yapan arkadaşlara ve ustalara çok teşekkür ederim...

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede çıkmıştı arıza kodu o olması lazım emme manifoldunun girişi kurum bağlamış LPG'li olduğu için arada hep Lpg ile gidiyoruz benzine aldım ankara yolunda baya bi bastım sonrasında ışık söndü bir daha yanmadı ama bu arızanın giderilmiş olduğuna işaret değil tabikide bunu en yakın bi zamanda bende servise götürmeyi düşünüyorum..