astra twinport 2006 1,6

yaman741

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamı 3 ay önce aldım.
astra twinport 2006 1,6 - 96 binde 1,6 motor lgp taktırmak istiyorum. taktırmalımıyım onuda bilmiyorum görüşlerini istiyorum. ayrıca hangi marka az sıkıntı yaratır.
Yıl içinde yaptığım km 10.000 veya 12.000 olur.
Aracım şuan 0,35 kuruş yakıyor şehir içi.
lpg takınca kaça düşer bilgim yok.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehiriçi 35 ise iyi.ben Astra h 1.6 twinport kullanıyorum şehiriçi 9-10 ltlerde geziyorum bu da benzin 5 desek 45 Kuruş civarı.ben lpg ile biniyorum tavsiyem taktırman yönünde.zaten aracı satarken LPG yok diye fazla para vermiyorlar hatta LPG yok diye araba satılmıyor.ben atiker kullanıyorum.

yaman741

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehiriçi 35 ise iyi.ben astra h 1.6 twinport kullanıyorum şehiriçi 9-10 ltlerde geziyorum bu da benzin 5 desek 45 kuruş civarı.ben lpg ile biniyorum tavsiyem taktırman yönünde.zaten aracı satarken lpg yok diye fazla para vermiyorlar hatta lpg yok diye araba satılmıyor.ben atiker kullanıyorum.

benzİn 5 tl oldu dedİĞİnİnİz gİbİ 0,40 kuruŞa yaKlaŞir en İyİsİ hemen lpg taktirmak brc dÜŞÜnÜyorum. Atİker 1000 tl İster ama brc baklaim kaÇ tl olacak araŞtirayim.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki aracım astra G de yaklaşık 5 yıl atiker kullandım ve en ufak bir sorun yaşamadım. Şimdi corollaya 1.800 e BRC taktırdım. Atikerde sorun yaşamamama rağmen BRC taktırmamın tek nedeni Satarken LPG atiker dediğimizde alıcılar biraz mesafeli duruyor, BRC olunca kimsenin aklında bir sorun kalmıyor. tamamıyla ön yargıyla alakalı. Markadan ziyade usta ve doğru kalibrasyon daha önemli, bence ustayı araştır.
Yakıt konusuna gelirsek Ben yeni istanbula gittim İst. şehir içinde 25 kr yaktı (LPG 2.10), şehirler arasında ise 16-17 kr yaktı (LPG fiyatları farklı). şehirler arasında litre bazında hesapladım 1 litre LPG ile 13 km civarında gittim, bazı kısımlarda 14 litrede oldu. Bence kesinlikle LPG taktırın.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
2010 senesinde BRC taktırdım be 5 sene hiç sorun yaşamadan bindim. 1 kere bile arıza lambası yakmadı!. Arkadaşın dediği gibi BRC olduğu için satarlende kimse sormadı bile. 100kmde 7.2 lt lpg yakardı zaten halkımda forımda biraz araştırma yapın tüm yakıt verilerim ve BRC montaj sürecim var. Bu işte usta cok önemli. Ama benim yinede tavsiyem BRC. Şimdi mokka aracım var Turbo araçlr için prins öneriyor daha önce aracıma BRC takan usta yapacak güvenim tam. Usta cok önemli.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yaman741

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DÜn atİker taktirdim. 3 model varmiŞ normal- obd'lİ - gold serİsİ sİstemİ varmiŞ. Normal sİstemİ taktirdim ama enjektÖrlerİnİ gold serİsİnİn kİlerİnİ kulandi. Bana malİyetİ 1125 tl(9 taksİt) oldu. Bakalim İlerİ gÜnlerde performansi ve yakit tÜketİmİnİ yazarim. Taktirdiktan sonra 30 km falan sÜrdÜm herhangİ bİr problem yaŞamadim. Performansta Şİmdİlİk hİÇ bİr sikinti yok.

yaman741

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin çeyrek depo vardı. benzin göstergesi çeyrek çubuğunun tam altında.
lpg tankını tam doldurdum. 227 km- 40,44tl(lpg:2,09) depo ile tekrar doldu. gayet iyi galiba. çekişte veya geçişlerde(benzin-lpg) şimdilik bir sıkıntı yok.