Astra sedan koltuk problemi

besiktasli_86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABA ARKADAŞLAR BENIM 2009 MODEL SIFIR BIR ARACIM VAR ASTRA SEDAN.

3 AYDIR KOLTUK PROBLEMI YAŞIYORUM. BU YAŞLADIĞIM PROBLEMİ SİZLER YAŞADIYSANIZ VE ÇÖZÜM OLARAK NELER YAPTIYSANIZ BANADA BILGI VERMENİZİ ÖNEMLE RİCA EDERİM. SERVİSE HER GİTTİĞİMDE ÇÖZÜM ÜRETEMİYOR UĞRAŞMIYOR KAVGA EDİP ÇIKIYORUZ EN SONUNDA :mad:

KOLTUĞUMDA YASLANDIĞIM ZAMAN YAY SESI GELIYORDU VE YOLDA GIDERKEN CITCIT SES GELIYOR KOLTUKTAN.

ILK ONCE KOLTUKLARI BAZI YERLERI YAGLADILAR GECTI DEDILER 1 HAFTA SONRA GECMEDI YINE AYNI İŞLEMİ YAPTILAR DAHA SONRA BİR KAVGA GURULTU İSKELETİ DEĞİŞTİRTTİM FAKAT ŞİMDİ YASLANINCA YAY SESİ GELMESEDE YOLDA GİDERKEN BİR ÇUKURDAN GECERKEN..VS ÇITÇIT SES GELİYOR.

BU PROBLEMİ YAŞAYANLAR VE SONUÇ URETENLER LÜTFEN YARDIM ETSİN ÇOK MAĞDUR DURUMDAYIM.:confused::confused:

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun sıkıntınız yüzünden..

kronik olabilir koltuk sesi tam bilmiyorum ancak garantiniz devam ediyorsa hergün gidin valla..

madem sorun var, o sorunu çözmek zorundalar..

hiç olmadı yani adamlarla takıştınız, gidin müdürüne filan, sizi şikayet edeceğim Opel'e deyin.. bu etkili olur..

besiktasli_86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederim. valla kaç kere dedim ama bana gösterilen muamele bi,zimle kavga etmeniz birşeyi değiştirmez oluyor o kadar ukala olmuşlar. 2 ayrı servise gittim ikiside aynı kafada.

2+2 yıl garantim var. garanti veriliyor fakat araçta birşey yapmamak adına ellerinden geleni yapıyorlar. hergun gidip gelmem imkansız 3 aydır çözüm yok doğru düzgün. bende çareyi buradan bekliyorum. en azından bana akıl veren biri olurda servisteki elemanları zahmetle şikayetimle ilgili yere yöndendireyim.

bu arada ben volvo s40 almadığıma çok pişmanım. opel bir daha alırmıyım belki bir dahaki dünyaya gelişimde....

besiktasli_86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunumla karşılaşan kimse yokmu?

aracın şöför koltuk iç iskeleti değişti. fakat halen yay sesi garc gurc sesler geliyor ve çıtçıt ses geliyor. bu sorunu yaşan varsa bilgi vermenizi rica edicem

c.ayd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu daha öncede açılmıştı sanırsam. malesef astra h lerde koltuktan gelen sesler kronik bi sorun. Foumdan bi arkadaş iskeletin bağlantılı olduğu yerleri yağlayarak seslerin kaybolduğunu yazmıştı. kendiniz halletmenizi tavsiye ederim

besiktasli_86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendim nasıl yapıcam ya bozarsam garantisi giderse aracın? astra h lerin koltukları nasıl açılıyor bunu detaylı anlatabilirmisin?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
corsa d için de benezer bir sorun var.sürücü koltuğu küçük de olsa ileri geri sallanıyor.
Serviste bana başka kullanılmış araçları gösterdiler onların da durumu aynı.

ugurcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım aynı sorun bende de vardı, yaslanınca gıcırtı geliyordu. Benimkinde garanti falan olmadığı için kendim söktüm. Koltuğun arkasındaki döşeme kısmını açıyorsun. Çok kolay açılıyor zaten.kumaş kısmı. İçeride tellerin metal kısma bağlandığı yere biraz yağ sürüyorsun. Ses kesiliyor. Şimdilik sorun yok ama ilerde çıkarsa da zaten 10 dakikalık işi var. Söküp tekrar yaparım. Forumda bi arkadaş yapmıştı. Resimli anlatımı var. Onun arabası astra g idi ama astra h'ta da aynı şekilde sökülüyo döşeme. Bozulacak bi tarafı yok zaten. Çok kolay da takılıyo.

ali44ulusoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş garantisi olan arabayı nasıl yapmazlar. bende alalı 2 ay oldu. o zaman her gün dua edeğim arza çıkmasın diye