Astra Sedan 1.3cdti üretimi bitmiş (galiba)!!!!

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Sedan 1.3cdti üretimi bitmiş (galiba)!!!!

Almanyada Cosmo 27.000avro yani 80bin nasıl bir fiyat sunacaklar bilemiyorum, almanyadan da ucuza satabileceklerini sanmıyorum, sonuçta düşük hacimli motorlarda almanya ile türkiye arasında perakende fiyatlar arasında ciddi farklar olmuyor asıl farklar büyük hacimli motorlarda bizim memleketten kaynaklanıyor. Düşman kuzen jettaya baktığımızı zaman ondan da durum pek farklı değil sözde highline ki bizim sport seviyesinde sayılabilir, düz viteste 72.000 gibi fiyatla satılıyor benim beklentim sport donanımda 70.000 gibi bir fiyat ki o zamana kadar kur ne olur bilinmez. burada iki ihtimal var ya opel biraz daha rekabetçi olabilmek adına daha makul fiyatlar sunacak ki o zaman bizim 1.3ler ciddi değer kaybeder, yada diyecek kardeşler yapacak bir şey yok avro olmuş 3tl size 70.000den aşağı araç yok kusura bakmayın o zaman bizim 1.3ler altın gibi kıymetlenecek.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofer link' Alıntı:
Almanyada Cosmo 27.000avro yani 80bin nasıl bir fiyat sunacaklar bilemiyorum, almanyadan da ucuza satabileceklerini sanmıyorum, sonuçta düşük hacimli motorlarda almanya ile türkiye arasında perakende fiyatlar arasında ciddi farklar olmuyor asıl farklar büyük hacimli motorlarda bizim memleketten kaynaklanıyor. Düşman kuzen jettaya baktığımızı zaman ondan da durum pek farklı değil sözde highline ki bizim sport seviyesinde sayılabilir, düz viteste 72.000 gibi fiyatla satılıyor benim beklentim sport donanımda 70.000 gibi bir fiyat ki o zamana kadar kur ne olur bilinmez. burada iki ihtimal var ya opel biraz daha rekabetçi olabilmek adına daha makul fiyatlar sunacak ki o zaman bizim 1.3ler ciddi değer kaybeder, yada diyecek kardeşler yapacak bir şey yok avro olmuş 3tl size 70.000den aşağı araç yok kusura bakmayın o zaman bizim 1.3ler altın gibi kıymetlenecek.

Opel eskiden bazı modellerini Almanya dan ucuza satıyor denilmişti başka bir forumda, belki yine...

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diğer yandan 1.6  0-100 için 10.1 sn demiş fena değil bir dizel araç için, tüketim değerleri de 1.3 ile aynı ancak ara hızlanmalar heyecan verici olacaktır o katır yüküyle tork değeriyle düşünsenize 120 ile efendi gibi giderken otobanda 6.viteste iki vites düşüp topuk yaptığın zaman kafayı başlığa çarptırır gibi geliyor.

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Opel eskiden bazı modellerini Almanya dan ucuza satıyor denilmişti başka bir forumda, belki yine...

Evet bende gerek 2012 nisanda abime hb, gerek 2013 nisanda kendime sedan alırken karşılaştırdım almanya sitesi ile bir miktar ucuz türkiye ama bu 300-400arvo düzeylerindeydi ve ötv zammı yoktu bir de.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofer link' Alıntı:
Diğer yandan 1.6  0-100 için 10.1 sn demiş fena değil bir dizel araç için, tüketim değerleri de 1.3 ile aynı ancak ara hızlanmalar heyecan verici olacaktır o katır yüküyle tork değeriyle düşünsenize 120 ile efendi gibi giderken otobanda 6.viteste iki vites düşüp topuk yaptığın zaman kafayı başlığa çarptırır gibi geliyor.

Daha sonra bu motor verimi arttırılmış yeni nesil şanzımanlarla da sunulacak, 8 vitesli çift kavrama da olacak.

Yeni nesil Astra ise tüm bunların yanında en az 100kg daha hafif olacak, bunlarla beraber hızlanma 9 sn civarına kadar inebilir.

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Daha sonra bu motor verimi arttırılmış yeni nesil şanzımanlarla da sunulacak, 8 vitesli çift kavrama da olacak.

Yeni nesil Astra ise tüm bunların yanında en az 100kg daha hafif olacak, bunlarla beraber hızlanma 9 sn civarına kadar inebilir.

Bence eldeki aracı satıp yenisini aldıracak bir durum söz konusu değil gibi duruyor ama fiyatı görmek lazım, diğer yandan bir sonraki arabanın da opel ve bu motordan olacağını garanti ettiriyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben fiyata deyiniyim hemen.opelin 1.3 full dizeli 62bin lira bayi indirimli 60 a şu an alınıyor hadi 58 olsun.Rakipleri için ise olay böyle değil hyundai 65 70lere çıkıyor keza focusda 65 70 barına kia aynı şekilde opel bu fiyatlarıyla toyatadan bile daha ucuz sunuyordu.Ama şimdi 1.6 gelince fiyat artıcak benim tahminim full dizeli 70bin lira civarına alınabilicektir.Aynı golf passat mantığı gibi golfün fullü passatı geçebiliyor astranın full dizel olarak insignia benzinliyi geçer.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada VW fiyat güncelliyor şuan, 2014 yılı fiyat listesinin ''OHA'' dedirteceğine eminim :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Bu arada VW fiyat güncelliyor şuan, 2014 yılı fiyat listesinin ''OHA'' dedirteceğine eminim :)

Listeyi görmek için maaş bordrosu isteyebilirler. (:)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Listeyi görmek için maaş bordrosu isteyebilirler. (:)

Bence yeni listeyi masanın altına koyarlar, merak eden eğilip bakar  :-*