Astra Sedan 1.3 Dizel Tecrübe

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün konyadan depoyu 4.47TL shell nitro ile doldurup Ankara ya doğru yola çıktım.  280 km yol 110-120-130 km hız ile Ankara ya geldim. Yolda 2 defa durdum malum çocuk sıkıldı. ortalama hız olarak 96.4 km yazıyordu. Ortalama yakıt sarfiyatı 100 km de 4.5 litre gösteriyordu. Depoyu yine shell den 4.47TL den doldurdum 54.80TL ye doldu.

Sürüş zevki sahaneydi. Ben hep korkardım savrulmaktan ama maşallah süper zevkli ve hiç yorucu olmayan bir sürüştü.  Elektro servo direksiyon özelliği ayrı bir zevk. Rampada bir anda hizlanabilmek çok daha güzel.

Saat 3 de buradan Istanbul a çıkıyorum.  Size tekrar yazabilmek ümidiyle. ;)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Astra Sedan 1.3 Dizel Tecrübe

Hayırlı yolculuklar abi. Çok güzel yakmış araç ;)

MAŞALLAH. Kazasız günlerde kullan inşAllah :)

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gayet güzel değerler, Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin, okkk

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi sedanla hb arasındaki farklar sence neler?Özellikle Ben uzun yolda ayakları yere daha sağlam basan bir araba olduğunu düşünüyor musun?

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Abi sedanla hb arasındaki farklar sence neler?Özellikle Ben uzun yolda ayakları yere daha sağlam basan bir araba olduğunu düşünüyor musun?
j kasa sedanı uzun yolda hiç denemediğim için bir yorum yapamıyacağım fakat eminim oda keyiflidir, zaten astranın her paketinde güvenlik ve emniyet ekipmanları standart,bence aradaki tek fark bagaj hacmidir. araçlarda bağımsız arka süspansiyon(watt bağlantısı) olduğu için virajlarda araç hakimiyetleri yüksek ve aracın ağırlığıda 1500 kg cıvarında olduğu için daha oturaklı ve ayağı yere sağlam basan bir araç, uzun yolda da keyfine doyum olmuyor.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ac@d link' Alıntı:
j kasa sedanı uzun yolda hiç denemediğim için bir yorum yapamıyacağım fakat eminim oda keyiflidir, zaten astranın her paketinde güvenlik ve emniyet ekipmanları standart,bence aradaki tek fark bagaj hacmidir. araçlarda bağımsız arka süspansiyon(watt bağlantısı) olduğu için virajlarda araç hakimiyetleri yüksek ve aracın ağırlığıda 1500 kg cıvarında olduğu için daha oturaklı ve ayağı yere sağlam basan bir araç, uzun yolda da keyfine doyum olmuyor.
Hocam sedanın Aerodinamik yapısından dolayı rüzgardan daha az etkilenmesi ve maksimumlara hb araçlara göre daha rahat ulaşması sözkonusu olunca bir fark olabilir diye düşünüyorum

ak0055

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir sedan deneyimi de benden olsun .Muğladan samsun a tam 1065 km yol 3 kişi ve full bagaj ile ortalama 96 km hız ile 4.7 ortalama yakıt. Bununla birlikte gerçekten yorulmadan geçen bir yolculuk olması da ekstra keyifti.  :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Şimdi ankara istanbul arası değerleri gösteren fotoları paylaşacağım

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok güzel degerler, darısı başıma bende 3 haftaya istanbula gidecem.