Astra rektefe

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 Model astra 180.000de aracım 5000 km de 4 lt yağ yakıyor geçen yaz yapılan kompresyon testinte 11.5/9.5/12.5/14.5 psi değerler almıştım tam rektefe yaptırmayı düşünüyorum araç hararet yapmadı lpg yok uzun süre kullanmayı düşünüyorum fikriniz nedir?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Uzun süre aracı kullanacak isen hiç düşünmeden komple yaptırmanda fayda var çünkü ileride kafan agrımaz içinede siner. Bende yaptırdım komple şükür kafam rahat.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
180.000 Km rektefe için az değilmi

arabayı günde 3-5 kez tamamen soğuk motor şeklinde çalıştırıp kısa mesefa gidip stop ettiyseniz yada sizden önceki öyle yaptıysa ve soğuk motor düşük devir kullanmadıysanız normal bitmesi... motoru bitiren en büyük etken soğuk motor kullanımıdır... segmanın gömleğin canına okur....
bizim şöförlerden birine sıfır isuzu aldık teslim ettik 3. yılında daha 200.000 deyken mavi duman atmaya yağ yakmaya başladı araba... isuzu kamyonetleri duymuşsunuzdur 1.milyon çok rahat yapar... ama bizim eleman sabahları tam gaz basıp yürüyodu arabayla üşüyomuş arabanın içinde ısınması için basıyormuş...düşünün yani isuzu dayanmadıysa opel hayatta dayanmaz ;)
binceksiniz madem komple yaptırın derim...grank sağlam çıkar genelde muhtemelen gömleklerde sağlamdır .50 piston sekman,kollar,yataklar,contalar,subaplar,yağ pompası,devirdaim ,triger,debriyajıda yenileyin sökülmüşken...

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Winner aşağı yukarı dediğin gibi şehir içi 3-5 km mesafelerde kullanıldı motora çok yüklenmedim ama genede yetti anlaşılan şubat başı rektefeye vericem kısmetse hayırlısı hepsi değişicek artık

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gömlek hariç piston subap devirdaim ıvır zıvır değişti motor kapandı 5 gündür kullanıyorum yağ su azalması kaçal yok gömleklerde yıpranma olmadığı için değiştirmeye gerek görülmedi uzun bir süre beni götürür artık

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kapak doğru düzgün yapıldı ise hiç sorun çıkarmaz. Bu gibi onarımlarda en önemli nokta bence kapak. Eskiden olsa kapak değil der es geçerdim. Ama kapakta yapılan işçilik çok önemli..