Astra on konsol isik problemi ?

Jim-Bertone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,
2002 astra bertne aracimda on konsol isiklandirmasinda bi problem var. Klima vb dugmelern Oldugu kisimda ki aydnlatmalar gidip gidip geliyor. Bi arkadasim cok zahmetli komple goguslugu fln sokmeleri lzm hic bulasma zarari olmaz oyle kullan dedi ? Sizce de bi zarari olmaz mi ?
Simdiden tesekurler...

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de aldığımda hiç yanmıyordu.2-3 tane ampul var onlar değişti canavar gibi olmuşu.sonuçta sen kullanıyosun senin için önemsizse öyle bin eğer yapılması gerekiyosa söktür yaptır.komple göğüs falan da sökülmüyor ayrıca.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com

Jim-Bertone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır benim o sekilde göstergelerde falan bi problem yok sürekli yanma sönme de degil. sadece klima, fan dügmelerinin oldugu yerdeki aydınlatma sürüş esnasinda sönüyor. vites degiştirdigim zaman geri yanıyor bazen. yada bir kasise fln girdigimde degişim gösteriyor. yaniksa ışık sönüyor, sönükse yanıyor ışıklar. sanırım bir temassızlık var ? ancak bana gögüslük fln sökülcek dedikleri için ben degiştirme taraftarı degildim. ama gögüslük sökülmüyorsa baktırmakta fayda var.. birde beni endişelendiren bir kısa devreye yol acarmı diye düşünmeden edemiyorum ?

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benım aracımda da aynı bu şekilde oldu. Kaç yıl böyle kullandım. En sonunda yol bilgisayarı ekranındaki piksel kaybını yaptırdığım zaman ampülleri de değiştirdim şimdi bi sorun yok. Ampül den kaynaklanıyor yani fazla önemli bişey değil.

Jim-Bertone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol erdem kardesim..
hazır sen söölemişken onuda sorayım.. bu yol bilgisayarı ekranında benimde ilginc ilginc sekiller belirmeye basladı yazılarda zaten silik gibi.. onunla ilgili nasıl bi islem yapılıyor? tamir oluyormu yoksa degişiyor mu ? ve maliyeti ne kadar tutar tahmini ?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima panelinin arkasında 2 adet ampul var temassızlık vardır belki gevşemiş olabilir..

Bilgi ekranına gelince çoğu astra g kasa da olur yol bilgisayarlı modeliyse sıfırı zaten çok phalı çıkmasınıda bulmak zor oluyor ve oda tuzlu olabiliyor.. Yol bilgisayarsızsa daha koly bulunabiliyor ve nispeten daha ucuz.. Tamiri konusunda bi ara ben çok araştırmıştım yapılıyor diye bulduğum bilgilerin devamı yoktu.. belki bi kaç yer kendi çabalarıyla yapıyodur ama opelin böyle bir tamir seti yok..

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön göğüsü sökmek zahmetli değil.Kendi keyfiniz sonuçta söküp farkı şekilde bir ışıklandırmada yapabilirsiniz.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yol bilgisayarı ekranı silik silikti moralimi bir hayli bozuyordu.
Bende netten araştırma yaptım. Istanbul da cevizlibağ yeşil kunduranın arkasında sanayi var. Bir sürü km kadran tamiri yapan dükkanlar var. Orda genelde opellerin ekranını yapan yanılmıyorsam mecit usta idi adı geçen sene 150 tl ye yaptırdım. Daha önce hiç açılıp yapılmadıysa ekran oluyor dediler. Tabi yaparkende ekranın komple hasar alması var dediler. Benım ekranı çok güzel yaptı ön göğüsün ampülleri de senin gibiydi bi yanıyor bi yanmıyor çukurlara girince yanıp sönüyordu ampüller kararmış ömrü dolmuş sanırım yenı ampülde taktı sökme takma ekranı yapma 200tl ye mal oldu bana.

Jim-Bertone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol kardesim.. pek fazla bi maliyeti yokmus. paylaşımın için sana ve diger arkadaslara tekrardan teşekürü bir borç bilirim :)