Astra motordan gelen koku

Sedat48

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2013 model 1.4 t lpg li. Aracı alalı iki hafta oldu. Van ilinde yaşıyorum ve mağlum hava burada geceleri -12. Sabah işe gitmeden önce aracımı çalıştırıyorum ve kaloriferi camlara veriyorum. Daha sonra hareket ediyorum ve hararet 60 lara geldiğinde yanık plastik kokusu alıyorum içeri. Durup araçtan indiğimde bu kokuyu motor kaputundan alıyorum. Motor kaputunu açınca kokunun buradan geldiğine kesin emin oldum. Fakat bu koku gün boyu tekrar gelmiyor. Su bidonunda çatlak var dediler değiştirdim. V kayışı yapar dediler değiştirdim. Fakat hangi ustaya gitsem yağ kaçağı yok diyor. Lütfen yardım edin

Sedat48

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bir arkadaştan motor temizleyici sprey aldım. Üstün körü sildim önceden yağ damlayan yerde kalıntı varda ondn mı koku diye fakat koku dahada fazla geldi bu sefer

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bir yerinden yağ kaçağımı var yani kaçak olan yeri yaptırın ve motor ısısı yükselmeden soğuk motorda kalorifer açmayın araç ısınmak için bu sefer çok benzin verecek piston içi çok ısınacak ama dışarı 0 altında olduğu için su da soğuk olduğu ısıyı hemen dışarı veremeyecek

Sedat48

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı life kaldırıp 4 ayrı usta baktı yağ kaçağı yok diyor. Daha önce turboya giden borunun birleştiği yerde vardı yaptırdım. Daha önce yağ damlamış yerler yapar mı bilmiyorum. Yarın motoru yıkatacağım. İlk defa çözüm bulamadım.

Sedat48

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suda eksilmede yok. Çekişte sorun yok. Ve sadece sabahları 30 saniye sürüp geçiyor. Hararet normal.

Sedat48

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada araçta -30 kırmızı antifiriz var. Cam suyuda aynı şekilde. Mağlum burada bunları koyuyor ustalar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
motoru yıkamayın ne kadar tozlu motor o kadar sorunsuz demek yanık yağ kokusu farklı olur plastik kokusu farklı olur şimdi önce motora yağ damladıysa ve bu yağ kurumadıysa kuruyana kadar motor üzerinde yapar dediğim gibi yapın bir süre aracı çalıştırır çalıştırmaz kaloriferi açmayın motor ısınsın sonra acın birde böyle 2 3 defa deeyin

Sedat48

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi

4B23B2D9-11C1-454E-B7A5-A458A9CB32E0.jpg

Sedat48

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu borunun kelepçe kısmında gördüm sabah. Usta terleme yapmış dedi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
o boğaz kelebeği yağ olmaz aslında orda